Ulica tysiąca kwiatów - Gail TsukiyamaUlica tysiąca kwiatów – Gail Tsukiyama
Publio: 18,13zł; Format: EPUB, MOBI

W przedwojennym Tokio wychowują się dwaj bracia. Hiroshi chce zostać zawodnikiem sumo, Kenji postanawia natomiast rzeźbić maski dla aktorów występujących w teatrze. W innej dzielnicy mieszkają dwie dziewczynki – niezależna Haru i jej siostra, delikatna Aki. Dzieci dorastają, marząc o pięknym przyszłym życiu.

Wojenna tragedia, rozpoczęta atakiem na Pearl Harbor, a zakończona zniszczeniem kraju przez zrzucenie atomowych bomb na Hiroszimę i Nagasaki, krzyżuje i zmienia ich losy. Odtąd nic już nie będzie takie, jak było. Nic – poza marzeniami. Czy uda im się je spełnić?

Olimpiada szaleńców - Piotr MrokOlimpiada szaleńców – Piotr Mrok
Virtualo: 4,90zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Opowiadania o otaczającej nas olimpiadzie dnia codziennego. Autor bezkarnie porusza każdy drażliwy temat naszego społeczeństwa. Jedne opowiadania są śmieszne, w innych groteska goni groteskę, a kolejne makabryczne. Lektura do wszystkich mających dystans do siebie i otaczającego nas świata.

UWAGA! Osobom pozbawionym dystansu do świata i do siebie – po lekturze „Olimpiady szaleńców” – może się pogorszyć.

 

Tercet i inne historie – Grzegorz Krzyżewski (Nexto: 4,95zł; Format: EPUB, MOBI, PDF)
Kryminał, obyczaj, horror? Wszystko to znajdziemy w zbiorze opowiadań Tercet i inne historie. Oraz sporą dawkę seksu, rozumianego jednak w każdym z opowiadań inaczej. Jak rodzaj sportu, rozrywki młodych ludzi, którzy idą do łóżka równie łatwo jak do pubu; jako wyraz marzeń, tęsknot i miłości; wreszcie jako przejaw chorych pragnień albo… wstęp do kary.

Mathcad. Od obliczeń do programowania. – Ryszard Motyka, Dawid Rasała (eBookpoint: 22,39zł; Format: EPUB, MOBI, PDF)
To książka prezentująca zarówno podstawowe funkcje programu, jak i jego bardziej zaawansowane możliwości. Otwiera ona przed czytelnikiem drzwi do świata komputerowych obliczeń. Treść podręcznika obejmuje metody rozwiązywania różnych problemów matematycznych, sposoby tworzenia wykresów i animacji, tematykę importowania i eksportowania danych oraz podstawy programowania w środowisku Mathc

Motywacja – tajemnica szkolnych sukcesów – Jarosław Kordziński (Bookoteka: 24,97zł; Format: PDF)
Przystępna w formie publikacja, która odpowiada na wiele istotnych pytań dotyczących zaangażowania uczniów w proces uczenia się, a także wyjaśnia jak, wzmocnić w każdym uczniu chęć do nauki.

Atak na młyn – Emil Zola (Bookoteka: 11,13zł; Format: MP3)
Nowela Emila Zoli, francuskiego klasyka literatury XIX w., to opowieść o zmienności losu, którego kolei nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>