Gambit turecki - Boris AkuninGambit turecki – Boris Akunin
Nexto: 7,95zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Kolejna powieść z cyklu kryminałów, których bohaterem jest Erast Fandorin, detektyw.

Rok 1877. Do Bułgarii, gdzie toczy się wojna z Turkami, w ślad za narzeczonym Pietią jedzie Waria, rosyjska emancypantka. W dramatycznych okolicznościach poznaje Fandorina, który w walce szuka zapomnienia po stracie ukochanej. Tajemniczy agent uprzedza Turków o planach Rosjan, zaś podejrzenie pada na Pietię. Aby ratować niewinnego przyjaciela, Fandorin i Waria gorączkowo szukają prawdziwego zdrajcy…

„Leżał na wznak, z wykręconą na bok głową. Jeszcze z daleka Waria zauważyła srebrną rękojeść kaukaskiego kindżału, wbitego w lewą łopatkę. Zsiadła z konia i zobaczyła profil: otwarte ze zdziwieniem oko mieniło się pięknym szklanym blaskiem, zdruzgotana kulą skroń miała czarną otoczkę prochowej oparzelizny.”

Żniwo gniewu - Lucie Di Angeli - IlovanŻniwo gniewu – Lucie Di Angeli – Ilovan
Virtualo: 12,5zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Lucie Di Angeli-Ilovan, Polka mieszkająca w Ameryce, urodziła się w 1945 r. w Zielonej Górze. Wychowywały ją matka i ciotka, wdowy, których mężowie polegli na wojnie.

W 1965 r. poślubiła Leonarda Mielnika (repatrianta z Rosji Sowieckiej) i wyjechali do jej matki już wówczas mieszkającej we Francji. Po kilkunastu latach wyemigrowała wraz z nim i trójką dzieci do Stanów Zjednoczonych, i osiedli w San Bruno koło San Fransisco. Tam podjęła pracę jako fizjoterapeutka. Po śmierci matki Leonarda sprowadziła z Polski teścia. W 1989 r. przeniosła się wraz z rodziną do Portland w stanie Oregon. Tam znalazła zatrudnienie jako pielęgniarka w klinice dla uchodźców i emigrantów. W tym też czasie rozpadło się jej małżeństwo. W 2002 r. wyszła powtórnie za mąż.

Przez całe życie utrzymuje więzi z Polską, chcąc, by pamięć o jej ojczystym kraju była wciąż żywa w sercach najbliższych.

Żniwo gniewu jest powieścią opartą na prawdziwych wydarzeniach z życia rodziny Lucie.

Lemoniadowy Joe - Jiří BrdečkaLemoniadowy Joe – Jiří Brdečka
Publio: 7,5zł; Format: EPUB, MOBI

Powieść, która jest najlepszym przykładem tego, jak czeskie poczucie humoru różni się od polskiego. Czy Lemoniadowy Joe wypleni powszechny wśród kowbojów pociąg do alkoholu?

Opowieść o tym, że szklanka lemoniady może być oceanem namiętności. Brzmi to paradoksalnie, a nawet wręcz groteskowo? Całkowicie oddaje jednak charakter powieści kowbojskiej autorstwa rysownika Jiřego Brdečki, opublikowanej w czeskim czasopiśmie „Ahoj” podczas II wojny światowej.

Opowieść o kowboju idealiście, który walczy o abstynencję na Dzikim Zachodzie, wzbudziła sensację w okupowanych przez hitlerowców Czechach – już samo to wydaje się czystym surrealizmem. Równie zabawny i nieprzewidywalny jak książka jest powstały na jej podstawie w 1964 r. film – knedliczkowy western z czołówką czechosłowackich aktorów z tamtych lat.

Algorytmy. ĆwiczeniaAlgorytmy. Ćwiczenia. – Bogdan Buczek
eBookpoint: 19,53zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

„Algorytmy. Ćwiczenia” to niezbędny elementarz dla każdego przyszłego programisty. Dzięki temu podręcznikowi poznasz różne sposoby opisu algorytmów oraz ich klasyfikację. Dowiesz się, jaki wpływ ma zastosowanie określonej metody obliczeniowej na dokładność wyników końcowych, a także, na czym polega przetwarzanie danych w pętli programowej.

Wykonując kolejne ćwiczenia, opatrzone szczegółowymi komentarzami i wskazówkami, nauczysz się pisać algorytmy, sporządzać wykresy i schematy blokowe oraz tworzyć kod programu. Książka jest doskonałym podręcznikiem dla studentów informatyki, jednak dzięki temu, że wszystkie informacje przedstawiono tu w jasny i klarowny sposób, może z niej korzystać każdy, kto chce rozpocząć samodzielne programowanie.

Jan Paweł II i krach komunizmu - Jan KochańczykJan Paweł II i krach komunizmu – Jan Kochańczyk
Bookoteka: 8,4zł; Format: EPUB, PDF

Książka przedstawia „polskie drogi” Karola Wojtyły – kapłana, poety i… męża stanu, spadkobiercy tradycji duchowej Kochanowskiego, Skargi, Mickiewicza, Słowackiego i Norwida. Przedstawiciel tragicznego pokolenia Polaków, dotkniętych zarówno brunatną, jak i czerwoną zarazą, umiał znaleźć w narodowej tradycji receptę na potęgę ducha, zdolną kruszyć mury, nawet… wbrew jakimkolwiek rachunkom prawdopodobieństwa.

Książka szczególnie interesująca może być dla młodzieży szkolnej, która żyje dziś w zupełnie innym świecie niż niegdyś młody Karol Wojtyła. Być może będzie trudno młodym Polakom wejść w krąg języka Skargi, Kochanowskiego czy księdza Jakuba Wujka – ale warto taki trud podejmować, by zrozumieć tradycje własnego kraju i takich niezwykłych postaci, jak Jan Paweł II.

Książka jest jednocześnie polemiką z zachodnimi krytykami polskiego mesjanizmu i romantycznego ducha – usiłuje przekonać, że „w tym romantycznym szaleństwie jest metoda”, a czasami – droga do zwycięstwa.

Mały pingwin Pik Pok - Adam BahdajMały pingwin Pik Pok – Adam Bahdaj
Bookoteka: 9,54zł; Format: MP3

„Mały pingwin Pik Pok” to krótkie ale wspaniałe opowiadania o pingwinku, który pewnego dnia postanowił wybrać się na podbój świata. Mały bohater dotąd zamieszkiwał jedynie Wyspy Śnieżnych Burz. Zwiedzając świat poznaje nowych przyjaciół z którymi przeżywa niezwykłe przygody. Opowiadanie składa się z 32 odcinków.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>