Ben Hur - Lewis WallaceBen Hur – Lewis Wallace
Nexto: 9,96zł; Format: MP3

Powieść doczekała się wielu adaptacji filmowych, ta najbardziej znana z 1959 r. została nagrodzona 11 oskarami.

Książka należy do klasyki literatury amerykańskiej. Barwna opowieść o duchowej podróży człowieka zniewolonego chęcią zemsty osadzona w historycznym tle. Urodzony w bogatym żydowskim domu, Juda Ben Hur zostaje surowo ukarany, po tym jak fragment dachówki z jego domu przypadkowo spada na rzymskiego prokuratora. Zdradzony przez przyjaciela zostaje skazany na niewolę. Jego późniejsze losy splatają się z żyjącym w tych czasach Jezusem Chrystusem.

Czyta znany polski aktor Marian Florek.

Kobieta która wiedziała za dużo - Kaya Mirecka-PlossKobieta, która widziała za dużo – Kaya Mirecka-Ploss
Virtualo: 6,9zł; Format: EPUB, MOBI, MP3

Thriller psychologiczny oparty na faktach. Zupełnie nieprawdopodobna historia, która zdarzyła się naprawdę!

Waszyngton, rok 1977. Kaya Ploss wraz z mężem postanawia sprzedać dom i w tym celu wynajmuje agenta nieruchomości, niejakiego Earmana.

Wkrótce zostaje dokonane morderstwo. Ginie para młodych ludzi: Alan Foreman, kolega Earmana z pracy, i jego dziewczyna Donna. Kaya, obdarzona niezwykłą intuicją, w i d z i scenę zabójstwa, choć nie jest w stanie dostrzec mordercy.
Czy jest nim Earman? Rozpoczyna się śledztwo, które daje początek osobliwej, mrocznej relacji Kai i Earmana, co zaważy na całym dalszym życiu autorki…

Zagadka tajemniczego zabójstwa to nie jedyny wątek tej zdumiewającej powieści. Kaya Ploss opowiada w niej także wiele innych zaskakujących historii ze swej niezwykłej biografii.

Tunel - Magdalena ParysTunel – Magdalena Parys
Publio: 7,9zł; Format: EPUB, MOBI

Sensacyjny debiut powieściowy, który przenosi nas do Berlina drugiej połowy lat 80. XX w. Fascynująca intryga obmyślona w najdrobniejszych szczegółach!

W latach 80. XX w. Klaus nadzorował budowę 148-metrowego tunelu, którym później przedostał się z Berlina Wschodniego do Zachodniego mężczyzna o imieniu Franz. Nikt z budowniczych nie wiedział, że tunel powstający pod murem dzielącym miasto ma służyć tylko jednemu człowiekowi. Teraz, 20 lat później, Klaus ginie w tajemniczych okolicznościach. Czy ma to coś wspólnego z dziwnym incydentem sprzed lat?

Książka Magdaleny Parys to mistrzowsko skonstruowana saga sensacyjno-obyczajowa, a zarazem porywający thriller polityczny. Fascynująca opowieść o życiu, miłości i wielkiej historii, mającej wpływ na losy trzech pokoleń bohaterów.

„Nie wiadomo, czy Parys oparła się na faktach, czy też w całości «Tunel» wymyśliła. Jeśli książka jest dziełem wyobraźni. Można śmiało powiedzieć, że wyznacza ona nowy etap, na jaki wchodzi polska literatura emigracyjna” – „Polityka”

VBA dla Excela 2010VBA dla Excela 2010. Leksykon kieszonkowy. – Miroslaw Lewandowski
eBookpoint: 13,93zł; Format: MOBI, PDF, EPUB

„VBA dla Excela 2010. Leksykon kieszonkowy” to już trzecia, uaktualniona edycja tego przydatnego przewodnika po funkcjach VBA. Opisano w niej wszystkie najważniejsze narzędzia, dostępne w wersji programu z 2010 roku. Znajdziesz tu informacje o podstawowych funkcjach VBA oraz stałych, zmiennych i tablicach. Dowiesz się, jakie działania można wykonać na obiektach Excela, i przypomnisz sobie, jak korzystać ze zdarzeń. Odświeżysz lub poszerzysz wiedzę w zakresie obsługi błędów oraz formularzy, a potem zorientujesz się, jak można zmodyfikować wstążkę Office i uzyskać liczby w zapisie słownym. Krótko mówiąc – kup tę ściągę i przestań tracić czas!

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>