Jeszcze jeden dzien w raju- Aleksander SowaJeszcze jeden dzień w raju – Aleksander Sowa
Nexto: 6,69zł; Format: EPUB, MOBI

„Najlepsza książka na lato wortalu Granice.pl” – nagroda Czytelników i jury (2010).

Czwórka zwykłych ludzi. Trzy kłamstwa i hipnotyczna opowieść o miłości, namiętności i żądzy. Kobieta i mężczyzna, romans, gorące pożądanie i niszcząca wszystko zazdrość.

Jeszcze jeden dzień w raju to opowieść o ludziach zaplątanych we własnych uczuciach. Studium uczuć, charakterów, emocji i obsesji. Historia, która mówi o tym, co ważne, prawdziwe i co czasem tak bardzo potrafi nas boleć. Powieść o prawdziwych wydarzeniach, o trudnych wyborach i ich konsekwencjach. Historia o całym życiu i opowieść o jednym dniu. Najważniejszym dniu w życiu, bo to ten magiczny dzień. Dzień, który zmienia w życiu wszystko.

Ameryka Łacinska - Piotr KraskoŚwiat według reportera. Ameryka Łacińska – Piotr Kraśko
Virtualo: 4,99zł; Format: MOBI, EPUB, PDF

Kolejna książka z serii „Świat według reportera” na podstawie podróży Piotra Kraśko – reportera oraz prowadzącego Wiadomości TVP1. Tym razem Ameryka Łacińska.

Eskimosi nauczyli mnie, jak przetrwać, gdy mróz spada do –50 stopni, przekonali, że psie zaprzęgi są wciąż lepsze od skuterów, a do połowu wielorybów potrzebna jest trampolina. W moim ulubionym barze w Teksasie na suficie wiszą setki staników, a włoska mafia znalazła na Brooklynie knajpę z najlepszym widokiem na Manhattan. Zdradzę, jak przetrwać noc na cmentarzu w Tijuanie, pijąc tequilę z grabarzami, i co ukrywają tam kartele narkotykowe. A także: co przez okno w swoim domu widzi Dalajlama, jak się jeździ na snowboardzie na Saharze i dlaczego gogle potrzebne są do kolacji w czasie burzy piaskowej. Podam adres sklepu, w którym zakupy robią zakonnice gotujące dla papieża i przepis na ulubione spaghetti Mela Gibsona

Szary cien - Tomasz MrozSzary cień – Tomasz Mróz
Publio: 4,94zł; Format: EPUB, MOBI

Dwie intrygujące historie, w których wątki sensacyjne przeplatają się z filozoficznymi rozważaniami na temat życia.

„Szary cień” Tomasza Mroza składa się z dwóch opowiadań. Tytułowe wprowadzi nas w tajniki wyjątkowo skomplikowanego śledztwa. Mylne tropy, zjawiska paranormalne i czarne interesy półświatka, którego życie koncentruje się w miejscowym parku – z tym wszystkim przyjdzie zmierzyć się policjantom w najbliższych miesiącach. Historia dziwnego zgonu oraz jeszcze dziwniejszego podejrzanego położy się cieniem na życiu bohaterów tej kryminalnej historii, nie dając im spokoju przez lata.

Nie mniej emocji przeżywać będą bohaterowie drugiego opowiadania. „Kosmiczny Edek” to zapis przeżyć rencisty alkoholika, który dołączył do ekipy Stalowego Kazka i wolny czas spędza na osiedlowej ławeczce. Edek urasta niespodziewanie do rangi osiedlowego guru i postanawia założyć swego rodzaju sektę. Pomaga swoim podwładnym, kieruje nimi i uczy, jak powinni postępować. Przede wszystkim jednak oczekuje od nich niemal wojskowego posłuszeństwa i… oddania duszy.

Co wspólnego mają ze sobą te dwie historie i jak się zakończą? Tomasz Mróz zadbał o to, by czytelnik zbyt szybko nie poznał odpowiedzi na te pytania.

Php i MySQL Od podstawPHP i MySQL. Od podstaw. Wydanie IV. – W. Jason Gilmore
eBookpoint: 60,90zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

PHP i MySQL to duet, na którym opiera się ogromna większość ciut bardziej zaawansowanych stron w sieci. Czemu zawdzięcza on swą popularność? Niezwykłemu dopasowaniu do potrzeb, łatwej konfiguracji oraz ogromnej społeczności, zawsze chętnej do pomocy. Kiedy zaprzęgniesz ten zestaw do pracy, już po kilku godzinach zobaczysz jej pierwsze efekty!

Co zrobić, żeby osiągnąć jeszcze więcej? Nic prostszego! Sięgnij po tę książkę i zacznij swoją przygodę z PHP oraz MySQL. Na samym początku dowiesz się, jak przygotować środowisko pracy, oraz poznasz podstawy programowania w języku PHP. Potem płynnie przejdziesz do zdobywania wiedzy na temat programowania obiektowego, wyrażeń regularnych, obsługi formularzy HTML oraz integracji z usługami katalogowymi LDAP. Nauczysz się wykorzystywać mechanizm sesji, technologię AJAX oraz Zend Framework. Po przeprowadzeniu Cię przez komplet informacji na temat PHP autor przedstawi Ci bazę danych MySQL. Poznasz jej mocne elementy, sposoby podłączania klientów oraz podstawy administracji. Może w to nie wierzysz, ale po przeczytaniu tej książki nawet skomplikowane mechanizmy bazy MySQL nie będą Ci obce! Na sam koniec odkryjesz, jak wiedzę na temat PHP oraz MySQL połączyć w całość i zrealizować Twój nawet najbardziej ambitny projekt! Książka ta jest obowiązkową pozycją na półce każdego entuzjasty tworzenia dynamicznych stron WWW!

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>