Operacja Seegrund - Volker Klüpfel, Michael KobrOperacja Seegrund – Volker Klüpfel, Michael Kobr
Nexto: 9,79zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Operacja Seegrund natychmiast trafiła na listę niemieckich bestsellerów i utrzymała się tam przez 10 miesięcy. Za książkę autorzy otrzymali MIMI – nagrodę publiczności przyznawaną przez Stowarzyszenie Księgarzy Niemieckich za najlepszy kryminał.

Nad jeziorem Alat koło Füssen komisarz Kluftinger dokonuje przerażającego odkrycia – na brzegu, w ogromnej czerwonej kałuży leży martwy nurek. To, co początkowo wydaje się komisarzowi krwią, okazuje się rzadką substancją organiczną pochodzącą z jeziora… Książka nawiązuje do niewyjaśnionego dotąd, tajemniczego epizodu z historii hitlerowskich Niemiec.

Oblicza PRLu - Praca zbiorowaOblicza PRLu – Praca zbiorowa
Virtualo: 7 zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

W PRLu brakowało wszystkiego. Można nawet powiedzieć, że Polska Ludowa była krajem permanentnego niedoboru. Przede wszystkim brakowało prawdy. Bo to, że zamiast czekolady były wyroby czekoladopodobne, można było jakoś wytrzymać. Ale że zamiast normalności występowały obiektywne trudności, zamiast strajków – przejściowe przerwy w pracy, a na dyktaturę mówiło się socjalistyczna demokracja – denerwowało już wszystkich. Oto wstrząsające i tylko czasami zabawne kulisy najweselszego baraku demoludów.

 

Seks - Praca zbiorowaSeks – Praca zbiorowa
Publio: 8,39zł; Format: EPUB, MOBI

Seks, zbrodnie, skandale i pojedynki – wydarzeń przedstawionych w kolejnym tomiku z serii „Focus Historia Poleca” próżno szukać w zwykłych podręcznikach historii.

Tym razem autorzy zabiorą czytelnika do świata elit II Rzeczypospolitej, w którym na porządku dziennym były cudzołóstwo, hazard, a nawet… praktyki satanistyczne. Opowiedzą o gejszy Sada Abe, która zamordowała swego kochanka, po czym – na pamiątkę – odcięła mu genitalia, a także o pojedynku słynnego weneckiego uwodziciela Giovanniego Casanovy z hrabią Franciszkiem Ksawerym Branickim. Przedstawią najsłynniejsze skandale w Białym Domu i spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy można być zarazem kobietą i mężczyzną i stać się bohaterem historii medycyny.

Podręcznik projektantów logo. Smashing Magazine. - Gareth HardyPodręcznik projektantów logo. Smashing Magazine. – Gareth Hardy
eBookpoint: 32,90zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Książka „Podręcznik projektantów logo” pod patronatem Smashing Magazine pokaże krok po kroku jak stworzyć niepowtarzalne logo – co gwarantuje sukces, gdzie znaleźć inspiracje, jakich narzędzi użyć. Poruszane są także dwa ważne tematy – aspekty prawne oraz najczęściej popełniane błędy.

 

Dom na pustkowiu - Andrea Maria SchenkelDom na pustkowiu – Andrea Maria Schenkel
Bookoteka: 15,33zł; Format: MP3

Rodzina Dannerów to zamożni ludzie stroniący od otoczenia, powszechnie nielubiani i uchodzący w oczach sąsiadów za dziwaków i odludków. Dlatego też na ich zniknięcie początkowo nikt nie zwraca uwagi. Dopiero po pewnym czasie ich nieobecność zaczyna intrygować innych mieszkańców.

 

Czas zerwanych kotwic - Krystyna Stawczyk

Czas zerwanych kotwic – Krystyna Stawczyk
Bookoteka: 12,60zł; Format: PDF

„Czas zerwanych kotwic” to książka opowiadająca o sytuacjach, gdy stajemy na rozdrożach naszego życia. Nikt nie może przewidzieć, kiedy to nastąpi, choć to nie najważniejsze. Ważna jest wówczas nasza reakcja i odwaga. Ważne jest jak będziemy stawiać pierwsze kroki w nowej sytuacji i jak poradzimy sobie z ponoszeniem konsekwencji. Ważny jest wybór… naszego wyboru.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>