Łóżko - Janusz Leon WiśniewskiŁóżko – Janusz Leon Wiśniewski
Publio: 7,90zł; Format: EPUB, MOBI

Wybór opowiadań autora „Samotności w sieci”. Siedem historii o poszukiwaniu bliskości drugiego człowieka, przesyconych subtelną erotyką.

Czy wycieczka na Seszele pomoże Ance wyjść z depresji po odejściu ukochanego? Co połączyło pewną psycholożkę, jej narzeczonego i najbliższą przyjaciółkę? Jak pogodzić się ze stratą najbliższej osoby, gdy zbliża się samotna Wigilia?

Poruszające historie, prawda o ludziach i nieprzewidywalnym życiu zapadną czytelnikom głęboko w pamięć.

Kobiety - Charles BukowskiKobiety – Charles Bukowski
Virtualo: 11,90zł; Format: EPUB, MOBI, MP3

Kobiety to już nawet nie osobny rozdział w życiu Charlesa Bukowskiego – to cała książka, której pierwsze zdania brzmią:

„Miałem pięćdziesiątkę na karku i od czterech lat nie byłem w łóżku z kobietą. Nie miałem żadnych przyjaciółek. Kobiety widywałem jedynie na ulicy lub w innych miejscach publicznych, lecz patrzyłem na nie bez pożądania, z poczuciem, że nic z tego nie będzie. Onanizowałem się regularnie, ale myśl o jakimkolwiek związku z kobietą – nawet nie opartym na seksie – była mi obca.”

Po czym następuje blisko trzysta stron poświęconych głównie opisom zbliżeń z imponującą liczbą partnerek. Kobiety pociągały autora z siłą, która pozbawia mężczyzn nie tylko rozsądku, ale i instynktu samozachowawczego. Czasem uważał je za modliszki, przystawał jednak na każde ryzyko, byle tylko dokonać kolejnego podboju. Nawet czytelnicy, których mogłaby razić nadmierna dosadność opisów, nie rozstaną się z tą książką w połowie.

Mój Egipt - Jarosław KretMój Egipt – Jarosław Kret
Nexto: 7,81zł; Format: EPUB, MOBI

Kolejna po bestsellerowych Moich Indiach książka Jarka Kreta – dziennikarza, podróżnika, prezentera pogody.

To obraz bardzo osobisty, budowany na wielokrotnych wizytach w tym kraju. Najpierw na rocznym stypendium studenckim, potem podczas licznych – dłuższych lub krótszych pobytów. Autor przemierzając kraj wzdłuż i wszerz poznawał go coraz głębiej i czuł się coraz bardziej związany i zauroczony. Wszystko to opisał i bogato zilustrował zdjęciami.

Pamięć absolutna. Jak radzić sobie z zapominaniem i podkręcić możliwości umysłu. - Nishant KasibhatlaPamięć absolutna. Jak radzić sobie z zapominaniem i podkręcić możliwości umysłu. – Nishant Kasibhatla
eBookpoint: 19,53zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Każdemu na pewno zdarzyła się sytuacja, że o czymś zapomniał. Ogromna ilość informacji jaka nas otacza sprawia, że zapamiętywanie wszystkich, nawet tych ważniejszych informacji, staje się coraz trudniejsze. Zapamiętywanie to umiejętność, którą jak wiele innych można się nauczyć i wyćwiczyć. Książka ta pomoże każdemu kto chce podkręcić swoją pamięć.

Podróż do wnętrza Ziemi - Juliusz VernePodróż do wnętrza Ziemi – Juliusz Verne
Bookoteka: 11,19zł; Format: MP3

„Podróż do wnętrza Ziemi” jest uznawana za jedną z najlepszych pozycji Juliusza Verne’a. Wydana po raz pierwszy w 1864 roku opisuje przygody nieco zdziwaczałego profesora minerologii i wizjonera Otto Lidenbrocka, który wraz ze swoim bratankiem i przewodnikiem wyruszają na odległą Islandię, aby przeprowadzić badania wewnątrz wulkanu. Na miejscu okazuje się, iż odnajdują tajemniczy korytarz, który prowadzi wgłąb Ziemi.

Umowa licencyjna w prawie autorskimUmowa licencyjna w prawie autorskim
Bookoteka: 42,19zł; Format: PDF

W publikacji szczegółowo omówiono zagadnienia dotyczące zawierania umów licencyjnych na gruncie prawa autorskiego. Publikacja odnosi się zarówno do regulacji prawa europejskiego, jak i prawa polskiego.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>