Gra w kości - Elżbieta CherezińskaGra w kości – Elżbieta Cherezińska
Virtualo: 12,50zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Bolesław Chrobry to trzydziestotrzyletni mężczyzna. Świadomy siebie, rozgrywający sojusze. Kocha kobiety, seks, szaleńcze polowania, przyjaciół, mocne wrażenia. Pragnie korony i dla niej gotów jest na wszystko. Europa wchodzi w rok tysięczny. Dwubiegunowa konstrukcja Gry w kości poprzez osobne sekwencje dworu piastowskiego, cesarskiego i papieskiego – świata Bolesława Chrobrego i świata Ottona III – wiedzie do spotkania w Gnieźnie w marcu 1000 roku. Każdy z władców zagra wtedy o wszystko.

Ta powieść unika monumentu, koturnu, przerysowania. Jest współczesna do szpiku: wojna wywiadów, polityka, racje stanu, manipulacja informacją, średniowieczny public relation.

Państwo Tamickie - Joanna ŁukowskaPaństwo Tamickie – Joanna Łukowska
Publio: 4,94zł; Format: EPUB, MOBI

Powieść obyczajowa z dużą dawką humoru o związku małżeńskim zawartym dla… mieszkania. Czy warto było wziąć ślub dla M-3?

Powieść obyczajowa w dwudziestu opowiadaniach, z których każde stanowi oddzielną całość. Łączy je para bohaterów – dwoje młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Zaczyna się od ślubu z rozsądku, czyli dla mieszkania. Osobie samotnej przysługiwała wówczas zaledwie kawalerka, ale małżeństwu „aż” M-3, czyli dwa pokoje z kuchnią. Potem – jak to w życiu bywa – jest codzienność okraszona sporą dawką humoru, trochę wzruszeń i smutku, czasem nawet grozy, odrobina magii i… zaskakujący finał.

Wzorce wyszukiwania. Projektowanie nowoczesnych wyszukiwarek. - Peter Morville, Jeffery CallenderWzorce wyszukiwania. Projektowanie nowoczesnych wyszukiwarek. – Peter Morville, Jeffery Callender
eBookpoint: 25,13zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Ta książka pozwoli Ci świeżym okiem spojrzeć na problemy wyszukiwania — zarówno od strony użytkownika, jak i funkcjonowania wyszukiwarki. Poznasz anatomię i język wzorców wyszukiwania, psychologiczne i behawioralne podłoże działań użytkowników, sprawdzone wzorce projektowe i skuteczne rozwiązania typowych problemów. Użytkownikom swojej strony zapewnisz możliwość wykonywania zadań i szybkiego odnajdowania tego, czego potrzebują. Opanujesz narzędzia ułatwiające zadawanie pytań, przeglądanie i dzielenie się informacjami.

Przed Tobą niezwykle ciekawe, a przy tym bezcenne źródło wiedzy na temat innowacyjnych technik projektowania i usprawniania współczesnych wyszukiwarek, napisane z myślą o ambitnych twórcach stron, architektach informacji i studentach informatyki.

Hiszpański audio kurs dla początkującychHiszpański audio kurs dla początkujących
Nexto: 9,95zł; Format: MP3

Audio kurs z serii „Słuchaj i Ucz się” do samodzielnej nauki ze słuchu, którego celem jest opanowanie podstawowego słownictwa niezbędnego w codziennych rozmowach oraz pokonanie „bariery” w mówieniu i nauka tworzenia prostych zdań w języku hiszpańskim.

 

Niech się zacznie ceremonia - Marcin DżugajNiech się zacznie ceremonia – Marcin Dżugaj
Bookoteka: 4,13zł; Format: EPUB, PDF

„Niech zacznie się ceremonia” to zbiór siedemnastu wierszy, przepełnionych buntem oraz niezgodą na otaczający nas świat. Autor postrzega w nich życie takim, jakim ono jest lub bywa. Prezentowane emocje oscylują między zachwytem a egzystencjalną pustką.

 

 

W 80 dni dookoła świata - Juliusz VerneW 80 dni dookoła świata – Juliusz Verne
Bookoteka: 17,43zł; Format: MP3

Nagranie to pełen tekst popularnej i dowcipnej powieści Juliusza Verne’a. XIX wieczny gentleman Fileas Fogg zakłada się, iż jest w stanie okrążyć kulę ziemską w 80 dni. Wspólnie ze swoim przyjacielem Obieżyświatem korzystają ze wszelkich dostępnych środków transportu, aby zrealizować cel.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>