Alicja po drugiej stronie lustra - Lewis CarrollAlicja po drugiej stronie lustra – Lewis Carroll
Nexto: 9,98zł; Format: MP3

Kontynuacja jednej z najpopularniejszych powieści świata – “Alicji w krainie czarów” -, która do dzisiejszego dnia podbija serca dzieci i dorosłych i wpisuje się w kulturę światową.

Druga część przygód Alicji autorstwa Lewisa Carrolla, po raz pierwszy wydana w 1871 r. Z książki pochodzi wiersz „Jabberwocky” („Żabrołaki” w tł. Roberta Stillera), uważany za jeden z najznakomitszych przykładów wiersza absurdalnego w literaturze angielskiej. Nagranie obejmuje pełny tekst książki w doskonałym tłumaczeniu Roberta Stillera. Książkę czyta Michał Kula, aktor teatralny i filmowy, a dzięki jego interpretacji przygody Alicji bawią i fascynują.

Świat według reportera. USA - Piotr KraśkoŚwiat według reportera. USA – Piotr Kraśko
Virtualo: 4,99zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Kolejna książka z serii „Świat według reportera” będących zapisem podróży Piotra Kraśko – znanego dziennikarza, prowadzącego i reportera Wiadomości TVP1. Tym razem autor odwiedza Stany Zjednoczone Ameryki.

Dlaczego pod sufitem najsłynniejszego baru w Teksasie wiszą staniki i o największych emocjach, jakie można przeżyć w tym stanie dokładnie w 8 sekund. Jak policja walczyła z gangami w Nowym Orleanie po huraganie Katrina i o pubie, który przetrwał uderzenie najgroźniejszego żywiołu w historii USA. Co się dzieje na ranczu Georga Busha w Crawford i jakie atrakcje zapewnia Secret Service na pokładzie rządowych samolotów. Relacja z najsłynniejszego więzienia świata w Guantanamo, co to jest voodoo i dlaczego bano się jego królowej. Czyli Ameryka, jakiej nie znajdziecie w przewodnikach.

Ludzka miłość - Andreï MakineLudzka miłość – Andreï Makine
Publio: 12,45zł; Format: EPUB

Powieść jednego z najpoczytniejszych francuskich pisarzy, która w naturalistyczny sposób ukazuje okrucieństwo panujące w krajach ogarniętych rewolucją.

Angolczyk Eliasz Almeida – główny bohater powieści Andreï Makine’a – jako kilkunastoletni chłopiec był świadkiem zabójstwa matki dokonanego przez Portugalczyków, którzy zemścili się w ten sposób za udział jej męża w walce o niepodległość u boku Lumumby. Po jej śmierci Eliasz przedziera się do ojca, by również walczyć o wolność ludu…

„Ludzka miłość” to prawdziwie poruszająca powieść. Na przykładzie stosunków panujących między Afryką a krajami europejskimi Andreï Makine, jeden z najpoczytniejszych francuskich pisarzy współczesnych, ukazuje korupcję i egoistyczną walkę o wpływy, jaką toczą ze sobą międzynarodowe organizacje pozarządowe.

Najniebezpieczniejsza książka o biznesie, jaką przeczytasz w swoim życiu. - Gregory Hartley, Maryann KarinchNajniebezpieczniejsza książka o biznesie, jaką przeczytasz w swoim życiu. – Gregory Hartley, Maryann Karinch
eBookpoint: 22,39zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Spójrz na przedstawicieli wywiadu wojskowego i cywilnego – ich zachowania cechuje automatyzm, rozmowy z ludźmi mają zawsze określony cel, a działania są podejmowane błyskawicznie. Umiejętności wywiadowcze można zaadaptować do realiów biznesu. Co więcej, dają one olbrzymią przewagę! Trik polega na tym, by wiedzieć dokładnie, JAK stosować taktyki wywiadowcze na arenie biznesu. Autorzy, wieloletni pracownicy służb specjalnych, przedstawiają własny model badania osobowości pracowników. Przekonaj się, jak ułatwi Ci on kierowanie swoimi podwładnymi i… sobą samym!

Men Koinin - Anna GornasMen Koinin – Anna Gornas
Bookoteka: 9,80zł; Format: PDF

Akcja toczy się w Kalifornii w XXI wieku. Pewna mieszkanka małego miasteczka Maliny – Tiffany Lea wybiera się do zamku w pobliskim lesie. Chce zrobić reportaż o szalonym niemieckim naukowcu, który niegdyś zamieszkiwał ów zamek. Zastaje tam jednak tajemniczego mężczyznę okrytego czarnym płaszczem. Wkrótce zdradza jej, że na zamek padł czar, przez co Tiffany została w nim uwięziona, gdy przekroczyła próg zamku. Teraz nie pozwoli jej wrócić do domu.

„Men Koinin” to powieść, w której ułuda przeplata się z tym, co prawdziwe. Nic nie jest takie, jakim się wydaje. Jednak jej głównym motywem jesteśmy my – ludzie, nasze przekonania, motywy działania i wartości. Każda z kultur powstawała na przeróżnych kontynentach, w różnym czasie. Dzisiaj jednak jesteśmy całością, razem się rozwijamy. Autor zadaje więc pytanie – dokąd to doprowadzi?

Kacper Ryx i król alchemików - Mariusz WollnyKacper Ryx i król alchemików – Mariusz Wollny
Bookoteka: 20,93zł; Format: MP3

Nobilitacja, ślub z Janką, stracenie Samuela Zborowskiego – Kacper Ryx może wreszcie odetchnąć i cieszyć się życiem. Nic bardziej mylnego. Przeszłość powraca w najmniej oczekiwanym momencie. Ryx musi po raz kolejny użyć swych inwestygatorskich talentów, by udaremnić spisek różokrzyżowców, odnaleźć księgę mistrza Twardowskiego, ocalić rodzinę i uniknąć śmierci.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>