Skrzydła Azraela – Katarzyna Woźniak
Nexto – 4,45zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Wspaniały, poruszający debiut prozatorski Katarzyny Woźniak. Historia, która pokazuje, że na tym świecie można znaleźć dobrych ludzi, którzy chcą pomagać. To opowieść o czterech przyjaciołach, mieszkających w internacie o zaostrzonym rygorze wychowawczym, walczącymi każdego dnia nie tylko z szkolnymi problemami, ale również z własnymi kompleksami i złymi wspomnieniami.

„Dorastanie samo w sobie jest traumatycznym przeżyciem, a dorośli często dodatkowo je utrudniają. Czasem trafi się PEDAGOG z prawdziwego zdarzenia i wyciągnie dłoń. Poruszyła mnie ta opowieść”

 

Cudze pole – Jan Grzegorczyk
Virtualo – 9,5zł; Format: EPUB, MOBI

Czy kapłaństwo jest pracą na cudzym polu, a jeśli tak, to czy może ona dać człowiekowi miłość, poczucie sensu? Czy ksiądz Wacław stanie pośród księży, dla których sutanna staje się pancerzem nie do udźwignięcia, a celibat niczemu nie służącym anachronizmem?

„Cudze pole” to brawurowe zwieńczenie trylogii „Przypadków księdza Grosera”. Miał rację ksiądz Andrzej Luter, pisząc po „Truflach”, że jeśli Grzegorczyk utrzyma formę, to trzeci tom będzie najlepszy. Miał absolutną rację. A Grzegorczyk nie tylko formę utrzymał.

„Nie wiem jak on to robi, że pisze coraz lepiej i lepiej…”

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>