Gra o duszę - Aneta RzepkaGra o duszę – Aneta Rzepka
Virtualo: 7,20zł; Format: MOBI, EPUB

„Gra o duszę” jest zmysłowo-brutalną opowieścią o młodej kobiecie, która zakochuje się w najmniej odpowiednim mężczyźnie i pada ofiarą zmyślnie uknutego spisku. Doskonała kumulacja emocji, cierpienia oraz erotyki nie pozwala na przejście obok tekstu obojętnie. Wątek nieba i piekła oraz walki dobra ze złem wbija powieść w nurt fantasy, miłość nadaje jej barwy romansu, a wiarygodność psychiczna postaci oraz realizm opowieści sprawiają, że tekst jest na wskroś współczesny.

„Odważne. Wciągające. Powieść wzrusza, podnieca, bulwersuje i przeraża jednocześnie. Uczciwie ostrzegam cnotki i szczerze polecam bezpruderyjnym”.

Stowarzyszenie Wkurzonych Rodziców - Mink ElliottStowarzyszenie Wkurzonych Rodziców – Mink Elliott
Publio: 9,29zł; Format: EPUB, MOBI

Jak bardzo znużona swoim życiem musi być młoda matka, by założyć nietypowe stowarzyszenie o nieco kontrowersyjnej nazwie? Spotkania w gronie rodziców będą miały zaskakujące rezultaty…

Roxy, mama dziesięciomiesięcznej córeczki, przenosi się ze swym „wiecznym narzeczonym” do niewielkiej miejscowości. Jack głównie pracuje, a ona opiekuje się malutką Joey i – choć bardzo ją kocha – ma czasem serdecznie dość swej „małej terrorystki”. By nie oszaleć, zakłada Stowarzyszenie Wkurzonych Rodziców. Do grupy przystępują m.in. samotna mama Olivia, rozwodnik Tim i Carina, znudzona milionerka. Rozmowy o dzieciach wkrótce zmieniają się w gorące dyskusje na temat życia, a zawiązane przyjaźnie przynoszą zaskakujące rezultaty.

Zasada Nenufaru. Menedżerowie i podwójna moralność - Daniel GoudevertZasada Nenufaru. Menedżerowie i podwójna moralność – Daniel Goudevert
Nexto: 9,95zł; Format: EPUB, MOBI

Zarówno lilie wodne, jak i wielu menedżerów to „osobniki bardzo ekspansywne”. Ponieważ chłoną z podłoża ogromne ilości substancji odżywczych, wykazują skłonność do niszczenia własnej przestrzeni życiowej.

Masowe zwolnienia, skandale korupcyjne, kryzysy finansowe oraz coraz większa przepaść między biednymi i bogatymi mocno nadwerężyły zaufanie do osób zawiadujących gospodarką. Daniel Goeudevert, który przez wiele lat był wysoko postawionym menedżerem w przemyśle motoryzacyjnym, zagląda za błyszczące fasady, by przyjrzeć się światu biznesu. Demaskuje przy tym nasze wyobrażenie o czysto racjonalnej ekonomii i uświadamia nam, że jest to niebezpieczna iluzja. Pokazuje, że jeśli wszechwładna gospodarka nadal będzie się tak panoszyć, pozbawi nas podstaw życia. Stawką jest jeden z naszych najważniejszych zasobów – zaufanie…

Długie ramię Moskwy - Sławomir CenckiewiczDługie ramię Moskwy – Sławomir Cenckiewicz
Bookoteka: 34,30zł; Format: PDF

Książka opisuje genezę wywiadu wojskowego w komunistycznej Polsce oraz rolę Sowietów w jego działalności. Autor przedstawia kierunki jego działania, politykę personalną i struktury.

 

 

 

Martin Eden - Jack LondonMartin Eden – Jack London
Bookoteka: 16,79zł; Format: MP3

„Martin Eden” to chłopak pochodzący z biednej rodziny, doświadczony życiowo i jednocześnie bardzo utalentowany. Zakochuje się w pięknej Ruth Morse, dziewczynie z wyższych sfer, ambitnej i bogatej. Chcąc kontynuować tą znajomość, młodzieniec decyduje się na samodzielne kształcenie – postanawia zostać pisarzem.

„Martin Eden”, swoista biografia amerykańskiego pisarza Jacka Londona to opowieść o miłości, poszukiwaniu celu w życiu, sukcesach i rozczarowaniach.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>