Ameryka zbuntowana - Artur DomosławskiAmeryka zbuntowana – Artur Domosławski
Nexto: 3,97zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Rozmowy ze słynnymi amerykańskimi intelektualistami, portret współczesnej Ameryki okiem jej najwybitniejszych krytyków, prawdziwe oblicze „amerykańskiej wolności”, „terroryzm państwowy” itd.

Noam Chomsky, Eric Foner, Rochard Rorty, Joseph Stiglitz, Howard Zin – wszyscy oni mówią „nie” takiej Ameryce, jaką widzą. Choć różnią się poglądami, są głosem niezgody i buntu intelektualnego i etycznego. W jaki sposób „wojna z terroryzmem” stała się „terroryzmem państwowym”? Co naprawdę oznaczają „uboczne straty” w wojnie z Irakiem?

Adrian Mole i broń masowego rażenia - Sue TownsendAdrian Mole i broń masowego rażenia – Sue Townsend
Virtualo: 23,90zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Adrian Mole jest już trzydziestoparoletnim samotnym ojcem, lecz wciąż nie stąpa twardo po ziemi. Mieszka w mikroskopijnej kawalerce, której okna wychodzą na brudny kanałek. Pracuje w antykwariacie. Złości go powiększająca się z dnia na dzień łysina oraz nieudany flirt z niejaką Marigold Flowers. Prowadzi bezwzględną wojnę z wrednym łabędziem o imieniu Gielgud. Odwołuje swoje wakacje na Cyprze, gdy dowiaduje się, że Saddam Husajn posiada broń masowego rażenia i może jej w każdej chwili użyć. Biuro podróży odmawia mu zwrotu zaliczki za wyjazd, chyba że przedstawi dowody na istnienie takiej broni. Adrian pisze więc do Tony’ego Blaira list z prośbą o ich udostępnienie

Adrian Mole zostanie zapamiętany jako najświetniejszy angielski pamiętnikarz. Nieważne, jakie dręczą cię problemy. Z pewnością polepszy ci samopoczucie!

Kronika wypadków miłosnych - Tadeusz KonwickiKronika wypadków miłosnych – Tadeusz Konwicki
Publio: 10zł; Format: EPUB, MOBI

Jedna z najpiękniejszych powieści w całym dorobku pisarza. Ukazuje Wileńszczyznę jako krainę dojrzewania, w której dokonywało się wtajemniczenie w sens życia.

„Kronika wypadków miłosnych” to romans dwojga przedwojennych maturzystów. Wicio i Alina, główni bohaterowie powieści, planują ucieczkę po egzaminie dojrzałości. Autor powraca w tym utworze na łono swojej ojczyzny – na Wileńszczyznę – i snuje na jej temat refleksje. Ukazuje Kresy Wschodnie jako miejsce szczególne – jako przestrzeń, w której dokonywało się poznanie miłości i śmierci.

Pisarz gra w utworze konwencją. Mimo aluzji i nawiązań do PRL-owskiej rzeczywistości, która odbiera człowiekowi nadzieję, wyraża w nim wiarę w potencjał tkwiący w twórczości artystycznej i wskazuje wielką siłę wyrazu literackich powrotów do krainy lat dziecięcych.

Excel w obliczeniach naukowych i technicznych - Maciej GonetExcel w obliczeniach naukowych i technicznych – Maciej Gonet
eBookpoint: 22,39zł; Format: PDF

Arkusz kalkulacyjny Excel, to jedno z najbardziej cenionych narzędzi pakietu Microsoft Office. Właśnie dzięki tej książce szybko zapoznasz się z możliwościami narzędzia Microsoft Excel w zakresie wykonywania obliczeń naukowych i technicznych.

Sprawdzisz jak wydajnie rozwiązać problemy o dowolnym stopniu złożoności. Nauczysz się obliczać całki niewłaściwe, całki oznaczone, równania liniowe, nieliniowe i różniczkowe. Brzmi groźnie? Ale nie w Excelu. Przejrzyste przykłady oraz opisy „krok po kroku” sprawią, że rozwiązywanie tych i wiele innych problemów nie będzie stanowiło dla Ciebie najmniejszego problemu. Książka ta świetnie sprawdzi się w rękach studentów, uczniów oraz pracowników naukowych.

Umowa założycielska spółki cywilnejUmowa założycielska spółki cywilnej
Bookoteka: 43,54zł; Format: PDF

W publikacji szczegółowo omówiono zagadnienia dotyczące zawarcia umowy założycielskiej spółki cywilnej. Publikacja odnosi się zarówno do regulacji prawa europejskiego jak i prawa polskiego. Omówiono w niej nie tylko treść umowy i treść uchwał spółki cywilnej ale także proces zakładania i rozwiązywania spółki. Publikacja zawiera także wybór orzecznictwa sądowego i wzory niezbędnych dokumentów w formie edytowalnych plików RTF.

 

Pamiętnik oblężenia Częstochowy - ks. Augustyn KordeckiPamiętnik oblężenia Częstochowy – ks. Augustyn Kordecki
Bookoteka: 8,26zł; Format: MP3

„Pamiętnik oblężenia Częstochowy” to swoista biografia księdza Augustyna Kordeckiego. Opisuje historię Jasnej Góry podczas zbrojnej napaści Szwedów na Polskę. Ojciec Kordecki stanął wówczas na czele braci zakonnych i rzeszy szlachty, aby bronić murów klasztornych przed najazdem wroga. Wpisał się na stałe do historii jak przeor i bohaterski obrońca Jasnej Góry.

Utwór, napisany oryginalnym, staropolskim językiem, zawiera liczne cytaty oraz fragmenty ówczesnej korespondencji ks. Kordeckiego z generałem wojsk szwedzkich.

Specjalnie skomponowana na potrzeby nagrania muzyka wprowadza słuchacza w odpowiedni nastrój i przenosi w dawne wydarzenia jakże istotne dla historii Polski.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>