Sama na drodze - Le Tan SitekSama na drodze – Le Tan Sitek
Nexto: 7,78zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Barwna powieść przybliżająca wietnamskie obyczaje, tradycje i burzliwą, powojenną historię kraju. Fascynująca historia o życiu rodzinnym, dojrzewaniu i spotkaniu po latach. Wszystko to na tle kraju o trudnej sytuacji politycznej.

Jest rok 1945. Mała An, córka emigrantów politycznych, powraca z matką z Chin do ojczyzny. Mama na jakiś czas musi zostawić ją na wsi u babki. „Jakiś czas” przedłuża się do dziewięciu lat. An poznaje swą rodzinę, uczy się trudnego życia, dojrzewa. Nim znów spotka się z matką, z wrażliwej, samotnej dziewczynki stanie się dorosłą kobietą. Czy będą umiały się porozumieć?

Czarna Szabla - Jacek KomudaCzarna Szabla – Jacek Komuda
Virtualo: 16zł; Format: MOBI

Czarna szabla to biała broń do mokrej roboty. Dobywana z pochwy przez szlacheckich awanturników, rębajłów i zawodowych żołnierzy – Jędrzej Kitowicz, „Opis obyczajów za panowania Augusta III”. W najnowszej książce Komudy powraca znany już Czytelnikom Jacek Dydyński, stolnikowic zwany w Ziemi sanockiej „Jackiem nad Jackami”.

Szlachcic, który przewija się przez karty XVII-wiecznej historii zajazdów, procesów i zwad. To postać autentyczna, malownicza i honorowa; zaściankowy kondotier na usługach szlachty, były Lisowczyk, zaprawiony w dobrej szkole, ćwiczony na czatach, zasadzkach i podjazdach. A w opowiadaniach Komudy – co wynika z natury „szabli do wynajęcia” – uwikłany w waśnie sąsiedzkie, spory religijne i wojny prywatne, wśród których nie brakuje romansu.

Kapryśne lato - Vladislav VančuraKapryśne lato – Vladislav Vančura
Publio: 7,50zł; Format: MOBI, EPUB

Dowcipna powieść, która opowiada o trzech ospałych dniach lata i ma w sobie tę czeską ironię, na jaką zasłużyły drobnomieszczaństwo i małomiasteczkowość.

W ospałym czeskim miasteczku o najzwyczajniejszych rzeczach mówi się barokowymi zdaniami. Wypowiada się je najczęściej w wodzie, bo Krokowe Wary to kąpielisko „przedniej sławy i przedniej wody”.

Trzech mężczyzn – trochę starszych niż w kwiecie wieku – mistrz Dura, kanonik Roch i major Hugo, spędza czas na toczeniu rozmów. Leniwą atmosferę ożywia przyjazd dwuosobowego cyrku składającego się z magika i asystującej mu Anny. Gdy mężczyzn zajmują bez reszty nieudane próby uwiedzenia dziewczyny, żona jednego z nich z powodzeniem nawiązuje znajomość z artystą cyrkowym…

Fotograf w podróży - Piotr TrybalskiFotograf w podróży – Piotr Trybalski
eBookpoint: 32,90zł; Format: PDF

Esencja miejsca zaklęta w detalach, barwna mozaika kultur, eteryczna chemia ludzkich indywidualności… Czy właśnie to próbujesz uchwycić na swoich zdjęciach, gdy jesteś w podróży? Prawdziwa fotografia podróżnicza nie polega na zwyczajnym uwiecznianiu interesujących miejsc – to sztuka opowiadania historii językiem obrazu.

I jak w każdej sztuce, by osiągnąć najwyższy poziom, potrzeba nieprzeciętnej wrażliwości, pozwalającej poczuć i dostrzec to, czego nie czują i nie widzą inni. To samo miejsce uchwycone obiektywem różnych osób zawsze będzie nieść inny przekaz – dzięki odmiennej atmosferze, intensywności kolorów, uwypukleniu innych szczegółów…

Pozdrowienia z Kuala Lampur - Daria SajPozdrowienia z Kuala Lampur – Daria Saj
Bookoteka: 9,10zł; Format: PDF

„Pozdrowienia z Kuala Lumpur” — to debiut literacki. Formą tej książki jest komplet listów pisanych z Kuala Lumpur do siostry w Polsce. Listy dotykają sfery emocjonalnej kobiety, opisujące swoje stany przechodzące od euforii po lęki, a także tęsknotę do siostry, której może już nigdy nie będzie miała okazji zobaczyć. Całość jest bardzo dojrzałym — zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę wiek Autorki —studium postrzegania psychologicznej strony tematu.

 

Kołysanka dla mordercy - Mariusz CzubajKołysanka dla mordercy – Mariusz Czubaj
Bookoteka: 17,94zł; Format: MP3

Warszawa, jesień 2008 roku. Kolejna ofiara, bezdomny, zostaje odnaleziony nieopodal fabryki na Żeraniu. Podobnie jak poprzednie, ciało ma odcięte dłonie, a przyczyną zabójstwa był zastrzyk w serce. Śledztwo prowadzi Rudolf Heinz, który równocześnie wyrównuje osobiste porachunki ze swoim niedoszłym zabójcą, pacjentem śląskiego szpitala psychiatrycznego – Inkwizytorem.

Czy Rudolf Heinz schwyta nieuchwytnego mordercę zwanego Doktorem Śmierć? W jaki sposób perfekcyjnie zaplanowane zbrodnie łączą się ze zgonem przedsiębiorcy, zatrudniającego imigrantki ze Wschodu? Czy zagmatwane śledztwo zostanie zakończone schwytaniem seryjnego mordercy?

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>