Prorok - Khalil GibranProrok – Khalil Gibran
Nexto: 14,70zł; Format: MP3

Prorok, to arcydzieło prozy poetyckiej przetłumaczone na ponad 40 języków. Najlepiej, obok Biblii, sprzedająca się książka XX wieku za oceanem.

Prorok nie jest zbiorem porad, jak zmienić życie. Nie jest tanią wskazówką, jak być szczęśliwym. Nie jest też księgą mądrych sentencji.

Słowa Proroka to misterna tkanina rzeczywistości, która wymaga zastanowienia i namysłu.

Zabójcza ziemia - Jack HigginsZabójcza ziemia – Jack Higgins
Virtualo: 10,9zł; Format: EPUB, MOBI

Sprzed szkoły w Anglii zostaje porwana i wywieziona do Bagdadu 13-letnia Sara Raszid. Po nieudanej próbie odbicia, Sara zostaje wywieziona do Kuwejtu przez kuzyna Husajna Raszida, znanego jako Młot Boży, terrorystę i zabójcę. Z Londynu wyruszają dwaj agenci z tzw. grupy Fergusona wraz z ojcem Sary i znanym archeologiem, żeby pod pozorem wyprawy archeologicznej wyrwać Sarę z rąk muzułmańskich fanatyków. Czy druga próba powiedzie się?

 

Świat według Clarksona. Część 4 - Jeremy ClarksonŚwiat według Clarksona. Część 4 – Jeremy Clarkson
Publio: 17,95zł; Format: MOBI, EPUB

Dowcip Jeremy’ego Clarksona nic nie stracił ze swej ostrości, choć to już czwarta część felietonów o świecie widzianym okiem najsłynniejszego i najbardziej sarkastycznego dziennikarza motoryzacyjnego.
Dawno, dawno temu Jeremy Clarkson miał marzenie. Wyobrażał sobie świat, w którym wszystko, co bezsensowne, idiotyczne i absurdalne jest surowo wzbronione… Świat, w którym zwyciężają zdrowy rozsądek i niczym nieskrępowana pomysłowość.

Trzy książki i trzy miliony sprzedanych egzemplarzy świadczy o tym, że marzenie o świecie według Clarksona wciąż żyje…

SZTUKA PERSWAZJI - Andrzej BatkoSZTUKA PERSWAZJI, czyli język wpływu i manipulacji. Wydanie II rozszerzone. – Andrzej Batko
eBookpoint: 22,39zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Zdajesz sobie sprawę z tego, że słowa mają dostęp do ludzkiej podświadomości? I że codziennie bywasz… hipnotyzowany? Właśnie tak — hipnotyzowany! Najskuteczniejsze techniki wpływania na Twój umysł ukryte są między z pozoru niewinnymi słowami.

Czy jesteś gotów poznać nowe narzędzia, które dadzą Ci ogromną władzę nad umysłami, uczuciami i zachowaniami innych ludzi? Czy jesteś na to wystarczająco dojrzały? Wyobraź sobie, że już posiadasz umiejętność porywania ludzi do działania tak, aby byli przekonani o słuszności swoich decyzji, a jednocześnie podejmowali je zgodnie z Twoim życzeniem. Masz dar napełniania ich serc pozytywną energią. Zdobywasz ich sympatię i akceptację dla Twoich propozycji. Teraz masz jeszcze większe szanse to osiągnąć. Czyż ta perspektywa nie jest kusząca?

Świat, człowiek, moralność w folozofii Artura Schopenhauera - Karolina MaciaszczykŚwiat, człowiek, moralność w folozofii Artura Schopenhauera – Karolina Maciaszczyk
Bookoteka: 9,8zł; Format: PDF

Artur Schopenhauer obecnie już przebrzmiały filozof, podejmuje wciąż aktualne pytania. Inna sprawa do jakich wniosków dochodzi, trzeba jednak przyznać, że oryginalność jego myśli sprawia, że nie można przejść obojętnie obok pism tego myśliciela. Schopenhauer nie waha się podejmować spraw trudnych i kontrowersyjnych; w jego filozofii nie znajdziemy tematów tabu.

Filozof kwestionuje tak oczywiste poglądy jak pewność postępu, dobra, istnienia harmonii we wszechświecie, czystość sumienia czy sens życia. Niezwykle interesujące są podejmowane przez Schopenhauera kwestie religijne, jego stosunek do chrześcijaństwa i filozofii indyjskiej, notabene przeniknięte ateistycznym światopoglądem.

Old Surehand - Karol MayOld Surehand – Karol May
Bookoteka: 27,99zł; Format: MP3

Old Surehand to przydomek myśliwego, żyjącego na preriach Dzikiego Zachodu u schyłku XIX wieku. Podczas swoich wędrówek spotyka on parę przyjaciół – Winnetou i Old Shatterhand’a. Razem doświadczają wielu wspaniałych przygód, które dostarczają słuchaczom niezapomnianych emocji i przenoszą w świat polowań, Indian, traperów i nieokiełzanego Dzikiego Zachodu. W powieści spotykamy innych bohaterów cyklu książek Karola Maya – Old Firehanda, Bloody Foxa czy Pitta Holbersa.

Jest to powieść o braterskiej przyjaźni, tolerancji kulturowej i religijnej, lojalności i odwadze.

Powieść „Old Surehand” to pełne, nieocenzurowane wydanie, oparte na tłumaczeniu z 1910 roku, dzisiaj trudno dostępne w księgarniach, bibliotekach czy antykwariatach. Podobnie jak wydany przez nas „Winnetou”, „Old Surehand” Karola Maya to swoisty Biały Kruk.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>