Kleo i ja - Helen BrownKleo i ja – Helen Brown
Netxo: 12,54zł; Format: EPUB, MOBI

Myślicie, że to Marley był mistrzem świata w demolce? W takim razie poznajcie Kleo….

Helen Brown nigdy nie była kociarą. Ale co z tego? Koty po prostu zjawiają się tam, gdzie są potrzebne, i to w najmniej spodziewanym momencie. Helen odkrywa tę prawdę po śmierci synka, gdy musi przyjąć pod swój dach nieproszonego gościa – czarne jak diabeł i równie pomysłowe stworzonko. Złamany fikus, potłuczone naczynia, oberwane firanki? No i dobrze! Człowiek, który biega za kotem, nie ma czasu na łzy.

Hawany w Camelocie - William StyronHawany w Camelocie – William Styron
Virtualo: 9,90zł; Format: EPUB, MOBI

Zbiór czternastu osobistych esejów jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy XX wieku. Styron opisuje w nich swoją znajomość z Johnem F. Kennedym, wspomina Trumana Capote, Jamesa Baldwina, snuje refleksje o twórczości Marka Twaina, a także o Nowym Jorku lat 40., Paryżu lat 50. i… urokach codziennych spacerów z psem.

 

 

Chłopaki w sofixach - Jakub PoradaChłopaki w sofixach – Jakub Porada
Publio: 12,96zł; Format: EPUB, MOBI

Znany dziennikarz opowiada o Kielcach z lat swojej młodości – ironiczna, bawiąca do łez, szczera aż do bólu, a przede wszystkim niezwykle barwna opowieść o dorastaniu w pogrążonym w szarości PRL-u.

Życie na kieleckim blokowisku upływało na piciu z kumplami, słuchaniu muzyki i podrywaniu dziewczyn. Młodość była tu beztroska, ale kończyła się nagle – bez ostrzeżenia.

„Niezwykła lektura: Jakub Porada zapuszcza się w rewiry rzadko, zbyt rzadko eksplorowane przez polską literaturę. Zapełniając tę lukę, daje nam narzędzia do bardziej kompletnej, prawdziwszej oceny współczesnej Polski”.
Jacek Pałasiński

Berlin. Przewodnik - celownik. Wydanie 1. - Katarzyna GłucBerlin. Przewodnik – celownik. Wydanie 1. – Katarzyna Głuc
eBookpoint: 16,73zł; Format: PDF

Przewodniki-Celowniki to nowatorskie publikacje turystyczne, opisujące najciekawsze miasta i regiony Europy. Ich wyróżnikiem są dokładne mapy oraz zwięzłe, przygotowane w formie leksykonu i ilustrowane zdjęciami opisy atrakcji turystycznych. Nowe przewodniki dają swobodę podczas zwiedzania, wolność i niezależność podczas wycieczek i podroży. Pozwalają w prosty sposób odnajdywać w terenie interesujące miejsca i identyfikować obiekty. Mapa, tekst i zdjęcia uzupełniają się i tworzą wzajemnie powiązaną całość, która sprawi, że samodzielne zwiedzanie miasta stanie się prawdziwą przyjemnością!

Całe życie z wariatami - Katarzyna MijalCałe życie z wariatami – Katarzyna Mijal
Bookoteka: 10,50zł; Format: PDF

Książka a właściwie zbiór maili pisanych do rodziny i przyjaciół, którą mam przyjemność przedstawić, składa się z dwóch części. Jedna opisuje moje przygody na statku pasażerskim pływającym po szerokich wodach wokół Wysp Karaibskich. Miałam wtedy 25 lat i pracowałam w pokładowym SPA jako masażystka. Trzy lata później, w wieku 28 lat, zapragnęłam zostać stewardessą. Udało się. Tego dotyczy druga część książki – pracy dla Arabskich Linii Lotniczych w Bahrajnie.

Przypadki Robinsona Cruzoe - Daniel DefoePrzypadki Robinsona Cruzoe – Daniel Defoe
Bookoteka: 17,43zł; Format: MP3

XVII wiek. Jedną z niewielu osób, którym udaje się uratować z katastrofy statku mającej miejsce u wybrzeży Ameryki Południowej jest Robinson Cruzoe. Zostaje on wyrzucony na nieznany ląd, który wkrótce okazuje się być bezludną wyspą. Nie mając jakiejkolwiek możliwości ratunku i powrotu na stały ląd, Robinson musi nauczyć się przetrwać w trudnych warunkach. Na nowo tworzy niektóre niezbędne do funkcjonowania dobra cywilizacji bory oraz boryka się z prostymi czynnościami życiowymi i z żywiołami przyrody. Radość i euforię przeplata ze zwątpieniem i smutkiem. Cruzoe spędza na wyspie aż 28 lat…

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>