Dworek pod Lipami - Anna SzepielakDworek pod Lipami – Anna Szepielak
Nexto: 14,34zł; Format: EPUB, MOBI

Promocja z okazji premiery książki! Ciepła opowieść znakomitej autorki.

Gabriela, autorka bestsellerów, ma dość łzawych czytadeł. Chce napisać wreszcie coś ambitnego. Niestety, wydawca nie podziela jej entuzjazmu. Na dodatek kobieta niezbyt dobrze czuje się w domu niedawno poślubionego męża. Wszystko ma tam stałe miejsce i tylko dla niej nie przewidziano go zbyt wiele.

Kiedy więc nadarza się okazja wyjazdu na wieś, Gabriela ochoczo z niej korzysta. Zajmując się zwierzętami i domem przyjaciółki, ma wiele czasu na myślenie. A także pisanie wymarzonej książki…

Na oczach czytelnika powstaje opowieść, dzięki której Gabriela zrozumie, czego tak naprawdę pragnie.

Sielsko i diabelsko - Beata KępińskaSielsko i diabelsko – Beata Kępińska
Virtualo: 12,5zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Joanna choć przekroczyła już czterdziestkę, to zachowała młodzieńczy wdzięk, entuzjazm,
optymizm, ale też naiwność. Po latach poszukiwań swojego miejsca na ziemi i kilku przeprowadzkach zamieszkała wraz z mężem lekarzem i prawie dorosłymi dziećmi w krainie świętokrzyskich pejzaży. Realizuje swoje marzenie rodem z pozytywistycznych noweli. Okazuje się jednak, że także w dwudziestym pierwszym wieku zabawa w Siłaczkę jest wyczerpująca i niewdzięczna. A miało być tak pięknie!

Mąż Joanny przegrywa walkę z samorządową kliką, w wyniku czego ją, jak wiele kobiet w naszym kraju, dosięga tzw. Europejskie słomiane wdowieństwo.

Czy Joanna poradzi sobie z nawałem obowiązków związanym z rozbudową domu, z miłosnymi perypetiami swoich dzieci i ich przyjaciół? Czy zwalczy własne pokusy, gdy na jej drodze stanie miłość sprzed lat? (…)

Odpowiedzi na te i inne pytania Czytelnik znajdzie w tej książce, przy okazji bawiąc się i odnajdując w historii bohaterki własne doświadczenia – nie zawsze śmieszne, ale zawsze fascynujące.

Budowa robotów dla początkujących - David CookBudowa robotów dla początkujących – David Cook
eBookpoint: 38,49zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Dzięki tej książce własnoręcznie zbudujesz własnego robota! Pewnie nie zrobi za Ciebie zakupów, ale froterowanie podłogi może być już w zasięgu jego możliwości. W trakcie lektury zdobędziesz niezbędną wiedzę o robotyce: układy zasilania, napędy i czujniki wszelkiego rodzaju przestaną być Ci obce. Ponadto dowiesz się, jakie narzędzia oraz materiały są niezbędne do budowy robota, nauczysz się precyzyjnie lutować układy elektroniczne, przygotowywać płytki drukowane, testować silniki oraz korzystać z siłowników. Znajdziesz tu instrukcje krok po kroku oraz ponad 400 ilustracji pozwalających samodzielnie zbudować robota na baterie.

Oddajemy w Twoje ręce książkę, która zapewni Ci długie godziny świetnej zabawy i nauki. Jest ona jednocześnie doskonałą przepustką do fascynującego świata amatorskich robotów!

Świat według reportera. Włochy - Piotr KraśkoŚwiat według reportera. Włochy – Piotr Kraśko
Publio: 5,88zł; Format: EPUB, MOBI

Smaki i zapachy Włoch. Obrazki z włoskiej ulicy i z miejsc, do których dotrzeć nie każdemu się uda – w książce Piotra Kraśki z serii „Świat według Reportera”.

Znany dziennikarz Piotr Kraśko w kolejnej książce z serii „Świat według Reportera” proponuje czytelnikowi podróż do Włoch. Celem tej wyprawy są wielkie miasta i omijane przez turystów miasteczka. Ale przede wszystkim – spotkani po drodze ludzie, dzięki którym Włochy są tym, czym są.

Książka zawiera wiele ciekawostek – „smaczków” nieznanych nawet koneserom włoskich klimatów. Autor zabiera czytelnika do krawca, który szyje dla papieży, i do restauracji, w której spotykają się kardynałowie tuż przed konklawe. Zdradza, co znajduje się w Ogrodach Watykańskich i co widać z tarasów Castel Gandolfo. Informuje o prestiżowej wojnie na espresso pomiędzy Tazza d’Oro i Sant’Eustachio.

Piotr Kraśko spogląda na Włochy z zewnątrz – okiem reportera, ale także dzieli się własnymi wspomnieniami i doświadczeniami. To dodaje relacji lekkości i uroku.

Łowcy głów - Robert ZiółkowskiŁowcy głów – Robert Ziółkowski
Bookoteka: 23zł; Format: PDF

Robert Ziółkowski w swym olśniewającym pisarskim debiucie godnym wprawnego pióra doświadczonego pisarza powieści sensacyjnych prowadzi nas po zakamarkach ludzkich dusz i kuluarach policyjnej pracy. Polskim kryminałom bardzo często zarzuca się powierzchowność w kreowaniu realiów pracy policyjnej. Łowcy głów temu zaprzeczają i po raz kolejny potwierdzają znaną prawdę, że najbardziej nieprawdopodobne historie dzieją się w prawdziwym życiu, tuż obok nas.

 

 

Przygody Piotrusia Pana - James Matthew BarriePrzygody Piotrusia Pana – James Matthew Barrie
Bookoteka: 15,9zł; Format: MP3

Pewien mały chłopiec zapragnął zostać małym. Nie chciał być już nigdy dużym. Wystarczy trochę wyobraźni, by przenieść się w ten fascynujący świat fantacji naszego bohatera.

Znana wszystkim wspaniała opowieść o przygodach Piotrusia Pana.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>