Świat Zofii - Jostein GaarderŚwiat Zofii – Jostein Gaarder
Nexto: 14,94zł; Format: MP3

Dziesiątki milionów ludzi na całym świecie zachwyciło się Światem Zofii. Światowy bestseller przetłumaczony na 53 języki i sprzedany w 26 milionach egzemplarzy.

Bohaterka, okrzyknięta Alicją w Krainie Czarów końca XX wieku poruszała serca – ale i umysły – czytelników. Innowacyjna formuła, łącząca narrację z wykładem filozoficznym, daje jednocześnie przyjemność lektury, jak i – wymierną wiedzę. Choć nie o samą wiedzę tu chodzi, ale o nabycie pewnej bardzo istotnej umiejętności – sztuki zadawania pytań. Gaarder skłania do myślenia – nie tylko na tematy poruszane bezpośrednio w książce ale i każdy inny. Ciekawa narracja, przykuwająca uwagę młodego odbiorcy, zaciekawi każdego czytelnika. Wydanie Świata Zofii w postaci książki czytanej umożliwia odbiorcy powrót do lektury zawsze i wszędzie – gdy tylko najdzie go ochota wychylić się z króliczego futra.

Przeczytana przez dwóch warszawskich aktorów, Zbigniewa Moskala i Tomasza Zaroda.

Karuzela z idolami. Gwiazdozbiór osobisty. - Tomasz RaczekKaruzela z idolami. Gwiazdozbiór osobisty. – Tomasz Raczek
Publio: 11,94zł; Format: EPUB, MOBI

Od Shirley Bassey po Stanisława Wyspiańskiego – znany krytyk filmowy i publicysta przedstawia własny, subiektywny gwiazdozbiór, w którym nie brak osób zarówno genialnych, jak i kontrowersyjnych.

Zbiór osobistych szkiców Tomasza Raczka na temat idoli, którzy ukształtowali jego wyobraźnię i wrażliwość. Czytelnik odnajdzie tu przede wszystkim wielkie i głośne postacie XX wieku, ale nie tylko. Raczek sprytnie i z wdziękiem przemycił do swego gwiazdozbioru także kilkoro bohaterów zarówno z bardziej oddalonej przeszłości, jak i z dnia dzisiejszego, doprowadzając poczet idoli aż do aktualnej bohaterki zażartych dyskusji – Dody.

Tomasz Raczek napisał: „W «Karuzeli z idolami» przedstawiam Państwu mój osobisty gwiazdozbiór: odsłaniam się przed Państwem i zapraszam do mojego świata, pełnego wyjątkowych postaci, znerwicowanych artystów i odmieńców wystających z ujednoliconej obywatelskiej społeczności. Moi idole są wyraziści, najczęściej zbuntowani, czasem nieszczęśliwi; zawsze jednak na własną odpowiedzialność i nie zważając na cenę, jaką przyjdzie im zapłacić po drodze, dążą do zrealizowania siebie. Są lub pragną być silni. Nie trzymają się ich etykietki, choć każdemu z nich próbowano przykleić niejedną. (…) W tym zbiorze nie ma miejsca dla loserów i nieudaczników. Przepustkę dałem tylko zwycięzcom, nawet jeśli na metę mojej świadomości dotarli z poszarpanymi duszami i śladami cierpienia…”

Przez władzę do miłości. Praktyczny przewodnik. - Maciejewicz FilipPrzez władzę do miłości. Praktyczny przewodnik. – Maciejewicz Filip
eBookpoint: 12,53zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Czym dla Ciebie jest władza? Czy postrzegasz ją niczym afrodyzjak, którym jesteś w stanie omotać każdą kobietę? Czy jest to sposób na realizację każdego obranego celu? A może to forma demonstracji przewagi nad innymi ludźmi? Tak, to wszystko prawda. A właściwie — część prawdy.

Dzięki tej książce poznasz koncept władzy w relacjach międzyludzkich. Zaczniesz używać tego potężnego narzędzia, by usprawnić swoje umiejętności uwodzenia, budowania trwałych relacji i wzmacniania miłości w związku z Twoją ukochaną kobietą.

Świat według reportera. Włochy - Piotr KraśkoŚwiat według reportera. Włochy – Piotr Kraśko
Virtualo: 4,99zł; Format: MOBI, EPUB, PDF

Kolejna książka z serii „Świat według reportera” będąca zapisem podróży Piotra Kraśko – dziennikarza, prowadzącego i reportera Wiadomości TVP1. W swych książkach pokazuje obraz odwiedzanych miejsc od całkiem innej strony niż ta, która prezentowana jest w przewodnikach.

 

 

 

 

Koncepcja pracy i rozwoju szkoły - Jarosław KordzińskiKoncepcja pracy i rozwoju szkoły – Jarosław Kordziński
Bookoteka: 36,16zł; Format: PDF

Publikacja zawiera praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia dokumentów strategicznych dla placówek oświatowych. Stanowi źródło wiedzy na temat programowania pracy, diagnozowania potrzeb, zasad planowania, a także pomaga doskonale przygotować się do ewaluacji zewnętrznej w zakresie wymagania 2.1. Szkoła lub placówka ma koncepcję pracy.

 

 

 

Angielski dla zapracowanych "Holiday Travels"Angielski dla zapracowanych „Holiday Travels”
Bookoteka: 13,93zł; Format: MP3

Audio kurs do samodzielnej nauki ze słuchu, obejmujący tematy związane z podróżą i wyjazdem na wakacje. Kurs rozszerza zasób słownictwa, koncentrując się jednocześnie na rozwijaniu mówienia i rozumienia ze słuchu, a specjalnie opracowane ćwiczenia umożliwiają naukę w dowolnym miejscu i czasie – w drodze do pracy, w podróży, w domu. Nauka ze słuchu jest bardzo skuteczna, a efekty widoczne są już po kilkakrotnym przesłuchaniu kursu.
Kurs pomocny w przygotowaniu do matury i egzaminu FCE, niezbędny dla osób wyjeżdżających za granicę

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>