Randka w ciemno - Jerzy KosińskiRandka w ciemno – Jerzy Kosiński
Publio: 15,30zł; Format: EPUB, MOBI

Nasycona erotyzmem powieść psychologiczna, której bohaterem jest George Levanter – gwałciciel i międzynarodowy playboy, mały inwestor i bezwzględny biznesmen, dla którego życie jest grą, a świat szachownicą. Wraz z nim odbywamy kolejne „randki w ciemno” w Moskwie, Paryżu, Tunezji, Szwajcarii, odkrywając mniej znane i akceptowane strony życia.

W książce odnajdziemy wątki nawiązujące do tematów z pierwszych stron gazet, jak krwawe morderstwo w kalifornijskiej willi (zabójstwo żony Polańskiego) czy sprawa Jerzego Pawłowskiego – szablisty o światowej sławie, oskarżonego przez władze komunistyczne o szpiegostwo.

Firma jak kamorra. 11 strategicznych zasad mafii w legalnym biznesie. - Rafał Szczepanik, Adam PasternakFirma jak kamorra. 11 strategicznych zasad mafii w legalnym biznesie. – Rafał Szczepanik, Adam Pasternak
eBookpoint: 25,13zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Celem istnienia każdej firmy i każdej organizacji przestępczej jest zysk. I — jak każde przedsiębiorstwo — mafia bez przerwy się zmienia, żeby wykorzystać nowe możliwości. Tu nie ma miejsca na emocje i sentymenty — liczy się jedynie realizacja strategicznych celów i rachunek ekonomiczny. Grupy prowadzą działania na wielu polach, są bardzo elastyczne i potrafią się szybko oraz płynnie przebranżowić. Na podstawie ich kodeksu można wyróżnić 11 uniwersalnych praw strategii i rynku, obowiązujących w każdym biznesie — legalnym i działającym poza prawem.

Miłość to piekielny pies - Charles BukowskiMiłość to piekielny pies – Charles Bukowski
Virtualo: 17,90zł; Format: EPUB, MOBI

Zbiór wierszy Charles’a Bukowskiego, zbiór uważany za najlepszy zestaw jego wierszy.

Między prozą a poezją Bukowskiego nie ma przepaści – wiele z jego liryków opowiada pewne fabuły. A ich podstawowym tworzywem są autentyczne przeżycia, których autor nie próbuje przekształcać ani sublimować. Także w imię prawdy używa w nich języka, którym mówią ludzie z jego otoczenia: potocznego, niewygładzonego, pełnego wyrażeń slangowych i wulgaryzmów. Wiersze mają często charakter dialogu i stanowią jakby miniaturowe dramaty. (…)

Nie przypadkiem w tytule tego zbioru pojawia się słowo „miłość”. Pragnienie miłości, pożądanie, seks, zazdrość, wszelkie skomplikowane relacje między kobietą i mężczyzną, stanowią jego rdzeń. Jest to przy tym galeria świetnych portretów kobiecych, choć, trzeba przyznać, portrety te mają często charakter karykaturalny.

Ucieczka znad rozlewiska - Katarzyna Zyskowska-IgnaciakUcieczka znad rozlewiska – Katarzyna Zyskowska-Ignaciak
Nexto: 11,94zł; Format: EPUB, MOBI

Wielu z nas sądzi, że ludzie w małych miasteczkach żyją niespiesznie i szczęśliwie, a ci w wielkich miastach ciągle dokądś pędzą, wiecznie nie mają czasu dla bliskich i zlewają się na ulicach w bezosobową masę. Ale to my tworzymy miejsca, nie odwrotnie… Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

 

6 łyków pozytywnej energii - Andrzej Graca6 łyków pozytywnej energii – Andrzej Graca
Bookoteka: 3,5zł; Format: EPUB, PDF

Konieczność podejmowania samodzielnych działań zmusza nas często do przezwyciężenia największego lęku i obaw. Ksiażka ta ma dodać nam nieco energii do przezwyciężenia tych przeszkód i osiągnięcia naszego celu.

 

 

Kolor magii - Terry PratchettKolor magii – Terry Pratchett
Bookoteka: 20,93zł; Format: MP3

„Kolor magii” to pierwsza książka z serii Świat Dysku, która jest uznawana za satyrę na cały gatunek fantasy.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>