Po pierwszych weekendowych emocjach sportowych, dziś w ofertach dnia trochę historii, felietonów oraz nowe kryminały.

Urbi et Gorbi - Joachim JauerUrbi et Gorbi – Joachim Jauer
Nexto: 9,95zł; Format: EPUB, MOBI

Jednoczesne pojawienie się na światowej scenie Michaiła Gorbaczowa i Karola Wojtyły nawet z perspektywy tylu lat wydaje się swego rodzaju cudem. Polski papież przyczynił się do obalenia komunizmu, a radziecki sekretarz generalny zezwolił, aby to się dokonało.

Joachim Jauer jako kronikarz ZDF na bieżąco odnotowywał wydarzenia roku 1989 w Europie Wschodniej – wydarzenia, które wstrząsnęły światem. Jauer jako korespondent telewizyjny był naocznym świadkiem pierwszych oznak upadku żelaznej kurtyny i zakrojonych na masową skalę ucieczek obywateli NRD z ich kraju rodzinnego. Jego książka obejmuje szeroki zakres tematów: począwszy od niezależnego związku zawodowego „Solidarność” przez upadek muru berlińskiego aż po koniec zimnej wojny. Joachim Jauer opowiada o wielkiej nadziei na wolność, o poszukiwaniu prawdy i o ludziach, których odwaga umożliwiła zaistnienie cudu: upadku komunizmu.

Wencel gordyjski. Wybór felietonów - Wojciech WencelWencel gordyjski. Wybór felietonów – Wojciech Wencel
Virtualo: 8,50zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Książka jest zbiorem felietonów opublikowanych na łamach tygodnika „Wprost” w latach 2006-2008, m.in. „Epitafium dla hydraulika”, „Niedziela w Hollywood”, „Szarik listy nosił”, „Tusk Wszechmogący”. Wojciech Wencel (ur. 1972) – poeta, eseista, felietonista tygodników „Nowe Państwo” (1999-2004), „Ozon” (2005-2006), „Wprost” (2006-2008) i „Gość Niedzielny” (od 2006). Członek redakcji magazynu „44 / Czterdzieści i Cztery”. W latach 1997-2007 współredagował kwartalnik „Fronda”.

Jest laureatem m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich. W roku 2010 opublikował tomy wierszy Podziemne motyle i De profundis oraz wybór felietonów Niebo w gębie. Mieszka w gdańskiej Matarni.

Ucieczka na szczyt - Bernadette McDonaldUcieczka na szczyt – Bernadette McDonald
Publio: 14,99zł; Format: EPUB, MOBI

Przez wspinaczkę do wolności – książka kanadyjskiej pisarki to wyróżniona prestiżowymi nagrodami opowieść o najwybitniejszych polskich himalaistach i ich zapierających dech w piersiach dokonaniach.

Śmiało można powiedzieć, że „Ucieczka na szczyt” Bernadette McDonald, która na rynku anglojęzycznym ukazała się w 2011 r., to tytuł wybitny. Publikacja została uznana za najlepszą książkę podczas kanadyjskiego Banff Mountain Festival, otrzymała także prestiżową brytyjską nagrodę Boardman Tasker Prize. Licencję sprzedano do wielu krajów, a Instytut Adama Mickiewicza zakupił edycję angielską do promocji Polski za granicą.

Kanadyjska pisarka opowiada o złotym okresie polskiego himalaizmu, trwającym od lat 70. do 90. XX w., i pokazuje wielki wkład Polaków w historię światowej wspinaczki wysokogórskiej. Pisząc „Ucieczkę na szczyt”, autorka rozmawiała m.in. z: Krzysztofem Wielickim, Wojciechem Kurtyką, Januszem Majerem, Arturem Hajzerem, Kingą Baranowską, Michałem Błaszkiewiczem, Carlosem Carsolią i Grzegorzem Chwołą. Zapoznała się też z wieloma publikacjami dotyczącymi polskich wspinaczy. Efektem jej pracy jest bogato ilustrowana fotografiami z wypraw historia polskich zdobywców Himalajów. Uzupełniają ją wspomnienia o tych, którzy nie wrócili z najwyższych gór świata: Jerzym Kukuczce, Wandzie Rutkiewicz, Andrzeju Heinrichu, Gienku Chrobaku i Tadeuszu Piotrowskim.

Niewątpliwie „Ucieczka na szczyt” to książka, którą powinien poznać każdy miłośnik gór i wspinaczki

BezMarketing - Scott StrattenBezMarketing. Przestań kusić klientów, zacznij z nimi rozmawiać! – Scott Stratten
eBookpoint: 22,39zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Książka, którą trzymasz w ręku, stanowi świetny początek dialogu, jaki nawiążesz z rynkiem. Autor w niezobowiązujący i dowcipny sposób przedstawia praktyczne spojrzenie na zmieniające się relacje firm z konsumentami. Przekonaj się, że media społecznościowe są przyszłością marketingu, a nie tylko przelotną modą. Sięgnij po zestaw konkretnych informacji oraz przykładów z życia, dzięki którym nie tylko dowiesz się, co się sprawdza (a co nie), lecz również jakie podejmować działania i do kogo je kierować.

Scott Stratten jest prezesem UnMarketing.com oraz ekspertem w obszarze marketingu szeptanego i społecznościowego. Wirusowe materiały wideo opracowane na zlecenie jego klientów zostały wyświetlone ponad 60 milionów razy i wygenerowały bardzo duże przychody. Stratten pojawia się w takich serwisach, jak Mashable.com i CNN.com. Piszą o nim „Wall Street Journal”, „USA Today” oraz „FastCompany”. Prowadzi wykłady i doradza na całym świecie w zakresie skuteczniejszych metod budowania przez firmy relacji z ich bieżącymi oraz potencjalnymi klientami z wykorzystaniem mediów społecznościowych czy marketingu wirusowego… oraz starej dobrej sztuki rozmawiania.

Podpalę wasze serca! - Marcin BrzostowskiPodpalę wasze serca! – Marcin Brzostowski
Bookoteka: 5,94zł; Format: EPUB, PDF

Powieść zanurzona w grotesce i absurdzie, ukazująca perypetie głównego bohatera, czterdziestoletniego pracownika korporacji, który zostaje uwikłany w „spisek” oraz w życiu którego pojawia się demoniczna postać z „innego wymiaru”. Gdy dotychczasowe życie głównego bohatera legnie w gruzach, jedyną szansą na odmianę losu stanie się SZALEŃSTWO. Czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie, niech odpowie sam Czytelnik.

 

 

Morderca bez twarzy - Henning MankellMorderca bez twarzy – Henning Mankell
Bookoteka: 17,94zł; Format: MP3

Komisarz Wallander jest przytłoczony gnębiącymi go myślami. Przeżywa kryzys wieku średniego i odejście żony. Martwi się anonimowymi telefonami o podłożu rasistowskim, na jego terenie zostaje zamordowany Somalijczyk.

Jednocześnie pojawia się następna sprawa – dziwne i pełne okrucieństwa morderstwo dwojga rolników.

Czy Wallander zgoła odgadnąć zagadkę tajemniczego morderstwa? Dlaczego po zamordowaniu pary staruszków zabójca nakarmił ich konia? Co oznaczało słowo „zagraniczny”, jedyne słowo, jakie kobieta zdołała wyszeptać przed śmiercią?

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>