Mistrz i Małgorzata - Michaił BułhakowMistrz i Małgorzata – Michaił Bułhakow
Virtualo: 11,19zł; Format: EPUB, MOBI

Mistrz i Małgorzata – jak wiele genialnych utworów – wymyka się jednoznacznemu opisowi, prowokując mnogość interpretacji. Ta powieść szkatułkowa, z mnóstwem odniesień do literatury światowej, wciąż zadziwia bogactwem tematyki. Znaleźć w niej można rozważania na temat kondycji sztuki, echa nieustannego konfliktu twórcy z otoczeniem, klasyczny filozoficzny motyw walki dobra ze złem, ale również ciętą satyrę oraz ironiczne aluzje do ocierającej się wielokrotnie o absurd radzieckiej rzeczywistości lat trzydziestych.

A także – rzecz jasna – cudowny wątek miłosny tytułowych Mistrza i Małgorzaty, który dla wielu czytelników jest jedną z największych zalet tej książki.

Arabska żona - Tanya ValkoArabska żona – Tanya Valko
Publio: 16,32zł; Format: EPUB, MOBI

Wstrząsająca historia Polki, która poślubiła muzułmanina. Wydawało jej się, że znalazła miłość swego życia – w rzeczywistości związała się ze swoim katem.

Kiedy Dorota, uczennica szkoły średniej, poznała Ahmeda, zakochała się w nim bez pamięci. Jej najbliższe otoczenie nie kryło swojego negatywnego nastawienia do tego związku, mimo to młodzi spotykali się dalej. Dziewczyna zaszła w ciążę, w końcu zdecydowała się poślubić swego księcia z bajki. Po pewnym czasie wyjechali do jego rodzinnej Libii. Tam, na dobrze znanym i bezpiecznym terenie, ukochany pokazał swoje prawdziwe oblicze.

Dolina światła - Aleksander MinkowskiDolina światła – Aleksander Minkowski
Nexto: 9,89zł; Format: EPUB, MOBI

Wzruszająca opowieść fantastyczna dla każdego.

Szesnastoletni Marcel trafia do odciętego od świata sanatorium położonego w dolinie pełnej niezwykłych sekretów. Oprócz choroby przybija go sytuacja rodzinna – ojciec został właśnie oskarżony o malwersacje. Marcel szybko przekonuje się, że w zamkniętej społeczności sanatorium trudno o spokojną atmosferę. Jego rówieśnicy żyją tu w świecie pełnym intryg, namiętnych uczuć, wstydliwych tajemnic i przemocy. A jednak to właśnie w Dolinie Światła Marcel dojrzeje…

Czytaj dwa razy szybciej! - Marcin MatuszewskiCzytaj dwa razy szybciej! – Marcin Matuszewski
eBookpoint: 16,73zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Ta książka to praktyczny kurs szybkiego czytania, które nie tylko ułatwia życie, ale pozwala na szybsze przyswajanie otaczających nas informacji oraz wydobywania tych dla nas najistotniejszych. Nie tylko zdobędziesz najważniejsze informacje, ale także zaoszczędzisz czas.

 

Włóczęgi Północy - Frank W. Abagnale, James Oliver CurwoodWłóczęgi Północy – Frank W. Abagnale, James Oliver Curwood
Bookoteka: 13,99zł; Format: MP3

„Włóczęgi Północy” autorstwa Jamesa Oliviera Curwooda to pierwsza powieść z cyklu „Opowieści z dalekiej Północy”.
Opowiada o niezwykłej przyjaźni psa i niedźwiedzia. Żyjąc w północnoamerykańskich lasach i puszczach zwierzęta doświadczają wielu często niebezpiecznych przygód. Podczas swoich podróży spotykają ludzi, zarówno przyjaciół jak i wrogów. Trudne warunki życia zwierząt oraz ich losy skłaniają ku refleksji i bez reszty pochłaniają wszystkich miłośników zwierząt.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>