Szaleństwo Majki Skowron - Aleksander MinkowskiSzaleństwo Majki Skowron – Aleksander Minkowski
Nexto: 9,97zł; Format: EPUB, MOBI

Pasjonująca powieść o potrzebie ideałów, młodzieńczym buncie i konflikcie pokoleń.

Tytułowa bohaterka mocno wierzy w swojego ojca. Tymczasem on, w przeszłości nieustraszony alpinista i bohater, boi się podejmowania ryzyka na gruncie zawodowym. Zbuntowana Majka nie może pogodzić się z tchórzostwem ojca, dlatego ucieka z domu.

Czy ojciec ją odnajdzie? Czy odzyska jej miłość i zaufanie? Podobny bunt przeżywa Ariel – chłopak nie akceptuje związku swego ojca z miejscową lekarką. Majka i Ariel poznają się przypadkowo. Czy podobne sytuacje rodzinne zbliżą bohaterów na tyle, że ich znajomość przerodzi się w miłość?

Emil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat - Jędrzej FijałkowskiEmil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat – Jędrzej Fijałkowski
Virtualo: 8,50zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Emil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat – to ciepła i sympatyczna opowieść o dogu, który nagle pojawił się w życiu człowieka, stając się tego życia niezbędnym elementem.

Opowieść o wzajemnym poznawaniu, rozmowach (tak, tak, ten pies rozmawia), o ludzkich i psich obyczajach, słabościach jednych i drugich, o tworzącym się związku psa z człowiekiem, który nigdy nie będąc przesadnym miłośnikiem zwierząt, nagle został postawiony wobec faktu, że ktoś na czterech łapach koniecznie chce zostać jego przyjacielem, nie odstępuje go na krok i wymaga wzajemności. Opowieść o próbach porozumienia dwóch odrębnych światów, które tak naprawdę wcale nie są odrębne.

ojciec.prl - Wojciech Staszewskiojciec.prl – Wojciech Staszewski
Publio: 12zł; Format: EPUB, MOBI

Rozgrywająca się w dwóch planach czasowych, nasycona emocjami powieść o dojrzewaniu w zgrzebnej rzeczywistości PRL-u i trudnej relacji między synem i ojcem.

Akcja książki rozgrywa się naprzemiennie w PRL-u i w czasach współczesnych. Główny bohater, Staś, odkrywa wraz z ojcem urok wędrówek po górach, a na własną rękę – swoją seksualność. W tle obserwujemy najważniejsze wydarzenia lat 70. i 80. – wybór Polaka na papieża, narodziny „Solidarności”, stan wojenny. Kiedy PRL upada, a ojciec zaczyna chorować, role się odwracają. I tak syn staje się ojcem, a ojciec synem…

„Wojtek Staszewski napisał świetną powieść. Pokazał Polskę bez sentymentów, znieczulenia i ściemy. To naprawdę mocna proza. Może dlatego, że bez nadmiaru fikcji”. Jacek Hugo-Bader

„Każda opowieść o ojcu jest opowieścią o jego dziecku, dlatego czytelnik dostaje dwie bardzo wciągające powieści – ojca.prl i ukrytego w nim syna.pl. Wojtek Staszewski pokazuje bolesny proces odwrócenia ról: syn przeistacza się w ojca nie tylko dla własnych dzieci, ale i dla swego rodziciela”. Ignacy Karpowicz

Montaż komputera PC. Ćwiczenia praktyczne.Montaż komputera PC. Ćwiczenia praktyczne. – Bartosz Danowski, Andrzej Pyrchla
eBookpoint: 9,73zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

W dzisiejszych czasach możesz stać się właścicielem nowego komputera na dwa sposoby: możesz kupić komputer już złożony oraz gotowy do pracy lub skonfigurować i zmontować własny, całkowicie dopasowany do Twoich potrzeb. Drugi wariant ma zdecydowanie więcej zalet, bo sam dobierasz cały sprzęt, optymalnie do planowanych zastosowań komputera i Twoich wysokich wymagań. Jednak nie ma róży bez kolców to rozwiązanie wymaga od Ciebie dodatkowej wiedzy technicznej.

Dzięki książce, którą masz przed sobą, to zadanie okaże się łatwiejsze, niż myślisz! Dowiesz się, w jaki sposób wybrać odpowiednie komponenty, a następnie poprawnie je zmontować i optymalnie skonfigurować. Ogromnym atutem tej książki są zdjęcia, dokładnie obrazujące każdy z etapów montażu. Ponadto zdobędziesz tu informacje na temat procedury pierwszego uruchomienia komputera oraz typowych problemów, które możesz wtedy napotkać. Jeżeli chcesz poznać tajniki sprawnego składania komputerów, to znalazłeś idealny podręcznik!

Życiorysy niepoprawne - Ryszard KatarzyńskiŻyciorysy niepoprawne – Ryszard Katarzyński
Bookoteka: 10,20zł; Format: EPUB, PDF

Katarzyński z pozycji pisarza dystansuje się do tekstu, bohaterów i wydarzeń w utworze, przedstawiając losy ludzi, którzy po II wojnie światowej trafili na Pomorze — Ziemie Odzyskane. Irena, Grzegorz, Krzysztof, podejmują próbę zmierzenia się ze swoim podwójnym życiorysem. Autor odkrywa mechanizmy władzy i manipulacji oraz myślenia w tamtych czasach,

Literatura faktu przeplata się tutaj z ciekawie prowadzoną narracją. Przejmujący swym realizmem obraz , pozbawiony jest jednak patosu. Wyróżnia to utwór spośród innych poświęconych tej samej tematyce. Rzeczowość, prostota wyrazu są tutaj atutem.

Czytelnik znajdzie u Katarzyńskiego wyjaśnienie motywów postępowania ludzi, którzy swoją „niepoprawnością” zapewne w dzisiejszych czasach dotknęliby nie jednego polskiego obywatela. O tym się nie mówiło. Autor przedstawia prawdę taką jaka była — a jedynie prawda, jak mawiał niegdyś Mackiewicz, może być ciekawa. Co więcej utwór obrazuje to w sposób dosłowny i skłaniający do refleksji.

„Życiorysy niepoprawne” Ryszarda Katarzyńskiego to książka dla wszystkich, którzy cenią niesztampową, prawdziwą w swym wyrazie, a przez to wartościową prozę.

My, dzieci z Dworca ZOO - Christiane F.My, dzieci z Dworca ZOO – Christiane F.
Bookoteka: 13,79zł; Format: MP3

W 1978 roku tygodnik Stern, prowadził badania nad sytuacją niemieckiej młodzieży. Na ich zlecenie dwoje dziennikarzy Kai Hermann i Horst Rieck przeprowadziło wywiad z nastoletnią narkomanką Christiane F. Jakkolwiek początkowo wywiad miał być uzupełnieniem badań, w efekcie powstał z niego temat do książki opisującej środowisko młodocianych narkomanów.

Powieść opisuje drogę, jaką przechodzi początkujący narkoman coraz bardziej brnąc w nałóg. Jak łatwo ugrzęznąć w nałogu i jak niezmiernie trudno jest się z niego wyrwać. Dokument we wstrząsający sposób pokazuje uzależnienie od miękkich jak i twardych narkotyków, i obrazuje determinację ludzi, którzy muszą zdobyć kolejną „działkę”.

Powieść porusza problem, który jest ciągle aktualny i nie dotyczy tylko osób pochodzących z rodzin patologicznych. Wg badań CBOS, coraz więcej uzależnionych osób to osoby wykształcone i dobrze sytuowane.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>