Tęsknota - Dariusz KankowskiTęsknota – Dariusz Kankowski
Nexto: 4,74zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

Koncepcyjny zbiór dziewięciu zróżnicowanych stylistycznie i tematycznie opowiadań, połączonych wspólnym motywem. Podróż przez czasy i światy, pozwalająca na panoramiczne przedstawienie problemu – efekt rozmyślań nad naturą tęsknoty i jej implikacjami.

Z recenzji: „Jest w tych historiach coś, co nie pozwala długo po zakończeniu lektury zapomnieć przedstawionych postaci, sytuacji… Jakaś wciągająca melancholia, intrygująca nuta,tęsknota właśnie, za… Tu każdy wstawi coś innego. Młody autor posiada niewątpliwy dar czarowania czytelnika. Talent ów, poparty erudycją, oczytaniem, bogatą wyobraźnią tworzy z niego niebezpiecznie wciągającego w swój świat pisarza”.

Nieznajomi z parku - Joanna ŁukowskaNieznajomi z parku – Joanna Łukowska
Virtualo: 4,95zł; Format: EPUB, MOBI, PDF

„Nieznajomi w parku” to w równym stopniu opowieść o miłości, jak i o nienawiści. To historia mężczyzny, który nie potrafi ufać, i kobiety, która nie umie walczyć o to, w co wierzy.

Z recenzji: „Powiedzieć, że dobrze mi się czytało „Nieznajomych z parku” to za mało. Za każdym razem, kiedy byłam zmuszona sobie przerwać, czułam żal. To jak autorka buduje napięcie, sprawia, że lektura zwyczajnie pochłania czytelnika. Wartka akcja w żadnym momencie nie siada, a opisy, sprowadzone do optymalnych rozmiarów, są bardzo naturalne i kończą się na dwa zdania przed pojawieniem się myśli: no dobrze, ale co tam dalej będzie się działo”.

Biała Masajka. Moja wielka miłość. - Corinne HofmannBiała Masajka. Moja wielka miłość. – Corinne Hofmann
Publio: 5,94zł; Format: EPUB, MOBI

Gdy Corinne Hofmann postawiła stopę na Czarnym Lądzie, wiedziała, że jej życie diametralnie się zmieni. Wniknęła w obcą kulturę i – ku swemu zaskoczeniu – poznała miłość swego życia.

Planowała tylko dwutygodniowy urlop, ale po przybyciu do Mombasy poznała mężczyznę swojego życia – masajskiego wojownika. Corinne została na Czarnym Lądzie na ponad cztery lata. Opuściła ojczyznę, dobrze prosperujący sklep, matkę i przyjaciela. Zamieszkała w szałasie w kenijskim buszu. Doświadczyła problemów z żywnością, wodą, malarią. By poślubić Lketingę, pokonała dziesiątki biurokratycznych barier. „Byłam w niebie i w piekle” – opowiada Corinne i zabiera nas w zakątki świata, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

AJAX i PHP. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych. Wydanie II -Bogdan Brinzarea-Iamandi, Cristian Darie, Audra HendrixAJAX i PHP. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych. Wydanie II -Bogdan Brinzarea-Iamandi, Cristian Darie, Audra Hendrix
eBookpoint: 25,90zł; Format: MOBI, EPUB, PDF

Książka przybliżająca technologię Ajax wykorzystywaną do tworzenia aplikacji internetowych, wspólnie z innymi technikami jak PHP, JavaScript, MySQL.

 

Rewers - Andrzej BartRewers – Andrzej Bart
Bookoteka: 20,93zł; Format: MP3

Warszawa, początek lat 50. dwudziestego wieku. Redaktorka poezji Sabina, która nigdy jeszcze nie całowała się z chłopakiem, ogląda w kinie pochód uśmiechniętych i muskularnych sportowców Związku Radzieckiego. Sabina mieszka z matką i babcią. W tej samej kamienicy, na ostatnim piętrze, pracownię ma Arkadek, jej młodszy brat, socrealistyczny malarz.

 

 

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

One Response to Oferty dnia 1.07.2012 – natura tęsknoty, nieznajomy mężczyzna z parku, miłość na obcym lądzie oraz Rewers

  1. Virtualo pisze:

    Do księgarni Virtualo zapraszamy codziennie – w zakładce Hot Deal 24h każdego dnia czekają na Was nowe, duże promocje na wybrane tytuły :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>