O aplikacjach przeznaczonych do czytania e-książek czy e-czasopism będziemy mówić jeszcze nie raz. Chciałbym jednak w tym momencie wspomnieć o liftingu jaki przeszła ostatnio aplikacja księgarni Nexto –  Nexto Reader na Androida. Według komentarzy jakie można znaleźć w sieci jak i opinii w samym sklepie z  Google Play zmiany zostały bardzo wysoko ocenione przez użytkowników, niemalże mianując aplikację Nexto Reader jako najlepszą aplikację do czytania e-książek na Androida. 

Zmianom uległ wygląd aplikacji. Nowy wygląd to nie tylko miłe efekty dla oka, ale także prosta, intuicyjna obsługa. Nasza biblioteka  przybrała kształt regałów z okładkami książek, umożliwiając jednym dotknięciem rozpoczęcie czytania od wcześniej skończonego miejsca lub ostatnio odsłuchanego fragmentu w przypadku audiobooków. A co najważniejsze – aplikacja jest dostosowana do działania na smartfonach i tabletach.

Odświeżeniu uległ także sam sklep, w którym dostępna jest praktycznie cała oferta Nexto – e-booki, audiobooki i e-prasa. Powiedzmy że cała, e-prasa to w tej chwili wybrane tytuły, jednak jak zapewnia Nexto zakres ten będzie poszerzany. Ważną zmianą jest również wprowadzenie do aplikacji funkcji płatności jednym kliknięciem - funkcja która od jakiegoś czasu funkcjonuje w księgarni zbierając bardzo dobre opinie. 

Całość wygląda bardzo ciekawie, a smaczku dodaje fakt, iż aplikacja pozwala także na wgrywanie własnych książek. Tym samym
aplikacja ta staje się czymś więcej niż tylko platformą księgarni ale w pełni prawną aplikacją do czytania książek.

Wkrótce, dokładny opis aplikacji i test działania.

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>