Co prawda jest to wiadomość jeszcze nie dotycząca naszego rynku, ale być może już wkrótce się to zmieni. Wszyscy wyczekują na pojawienie się na naszym rynku Amazona. A wraz z nim, można spodziewać się udostępniania, od razu lub stopniowo, dodatkowych różnych usług jakie oferuje amerykański gigant. Taką usługą jest AppStore Amazona. 

Jednym z sukcesów Amazona było wprowadzenie do sprzedaży tabletu Kindle Fire. Tablet pracuje na Androidzie – można powiedzieć, że jest to autorska wersja systemu stworzona przez Amazon’a. Nim Fire ujrzał światło dzienne, Amazon uruchomił własny sklep z aplikacjami na androida – konkurencje dla Google Play oraz AppStore Apple’a.

Na ten moment jednak, całość rozgrywała się na rynku amerykańskim. Jednak szykują się zmiany. Amazon przymierza się do udostępnienia swojego sklepu w Europie – wychodząc tym samym z swoim biznesem mocniej poza granice USA. Sklep jak i aplikację mają być dostępne dla wszystkich urządzeń pracujących pod Androidem. 

Jak jednak zwraca uwagę serwis AllThingsD - istotnym pytaniem jest, czy wraz za udostępnieniem sklepu z aplikacjami, ruszy także oficjalna sprzedaż Kinlde Fire w Europie. Takie rozwiązanie jest sensowne i zgodne z polityką ekspansji firmy. Zgodnie z planami Amazona, sklep z aplikacjami w Europie ma ruszyć tego lata. 

Ciekawe tylko, jak już doczekamy się startu Amazona na naszym rynku – czy od razu zostanie nam wszystko udostępnione?? 

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>