Grupa Allegro coraz bardziej rozszerza swoje kręgi zainteresowania – wystartował właśnie nowy serwis grupy ebooki.allegro.pl. Na początek szału nie ma, ale zaplecze w postaci Grupy Allegro daje ogromne możliwości.

Nowa księgarnia z ebookami - ebooki.allegro.pl

Nowy serwis Grupy Allegro uzupełnia dotychczasową ofertę grupy, stając się uzupełnieniem dostępnej oferty książek tradycyjnych w samym serwisie Allegro. Serwis oczywiście nawiązuje do stylistyki Allegro, a także jak pozostałe serwisy grupy, umożliwia logowanie za pomocą już posiadanego konta Allegro. Powiązanie z kontem Allegro daje unikalną funkcjonalność  - płatność w modelu postpaid – za zakupione książki nie płacimy w momencie zakupy, jej koszt zostaje dopisany do naszego rachunku konta Allegro. 

Na dzień dzisiejszy dostępna jest aplikacja na Androida, za pośrednictwem której można nabyć książki w systemie postpaid. Wkrótce dostępna będzie także wersja na iOS-a. Serwis jak i wszystkie aplikację zapewniają całkowitą synchronizację naszych książek pomiędzy wszystkimi urządzeniami. Pierwsze oceny aplikacji w Google Play nie są jednak zbyt wysokie – Allegro musi nad nią jeszcze popracować.

Na początku w ofercie dostępne jest około 4 tyś pozycji, wszystkie z znakiem wodnym. Tym samym Allegro od początku rezygnuje z tak problematycznych zabezpieczeń DRM.

Jak zostanie przyjęty kolejny serwis grupy Allegro – czas pokaże. Niewątpliwie pokazuje to coraz większa popularność cyfrowych wydawnictw, a im więcej graczy tym lepiej dla nas. Ktoś się zdecyduje? 

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>