Odmieniłeś moje życie...

Film „Nietykalni” opowiadający o niesamowitej przyjaźni między młodym francuzem a całkowicie sparaliżowanym arystokratą stał się światowym hitem. Opowieść która wzrusza i bawi jednocześnie, pokazuje jak ogromny wpływ ma na nas nasze otoczenie i jak można walczyć z przeciwnościami losu. Zresztą myślę, że tytułu tego nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla dopełnienia filmu, mamy teraz okazję poznać autobiografię Abdela Sellou – wzorca dla filmowego Driss’a.

Odmieniłeś moje życie… – Abdel Sellou, Philippe Pozzo di Borgo (19,20zł – EPUB, MOBI)

Opis z Publio:

Odmieniłeś moje życie...  - Abdel Sellou, Philippe Pozzo di BorgoAutobiograficzna, nasycona optymizmem powieść o niezwykłej przyjaźni, która połączyła dwóch mężczyzn ze skrajnie różnych środowisk. Wzruszająca historia, która stała się kinowym hitem!

Kiedy młody Abdel Sellou otrzymał z biura pośrednictwa pracy skierowanie do domu Philippe’a Pozzo di Borgio, nie spodziewał się, że zostanie opiekunem osoby niepełnosprawnej. „Asystent dla tetraplegika” – tajemniczo brzmiący napis nic mu nie mówił.

Abdel był Arabem, który w szkole pojawiał się sporadycznie. Całe życie spędzał na blokowisku. Naukę tam zdobytą przyswoił na tyle sumiennie, że potrafił bez problemu przetrwać w dżungli miasta. Żył z kradzieży i pewnie dlatego tylko nie przeszedł do ligi prawdziwych bandziorów, że po osiągnięciu pełnoletności wylądował w więzieniu.

Gdy dzwonił do bramy wytwornej rezydencji w szesnastej dzielnicy Paryża, otwierał się przed nim zupełnie inny świat. Abdela i Philippe’a dzieliło absolutnie wszystko: pochodzenie, sytuacja majątkowa, doświadczenie życiowe, kondycja fizyczna… Chłopak nie przypuszczał, że w nowej pracy okaże się na tyle skuteczny, że między nim a dystyngowanym arystokratą narodzi się wyjątkowa, autentyczna przyjaźń…

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

Tagged with →  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>