Currently viewing the category: "Programy"

Woblink poinformował dziś na swoim facebookowym profilu o aktulizacji swojej aplikacji na Androida. Nowa wersja oznaczona numerkiem 2.0 to nowy layout – dostosowujący aplikacje to tabletów i smartfonów, większe możliwości personalizacji czytania – wielkość czcionek, marginesy itd, obsługa multimediów oraz plików pdf, poprawienie ścieżki zakupów oraz kilka mniejszych poprawek. 

Aplikacja Woblinku jest kolejna po Nexto która w ostatnim czasie doczekała się aktualizacji. Świadczy to tylko o coraz większej dojrzałości naszego rynku e-czytelniczego, choć jeszcze dość malutkiego, z jednej strony, a z drugiej strony o zauważeniu coraz większej liczby urządzeń typu smartfon czy tablet, które mogą mieć duży wpływ na popularyzację e-książek.

A jak się sprawuje nowa aplikacja? Z pewnością to sprawdzę i przedstawię efekty testu. Aplikacja oczywiście do pobrania z Google Play.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woblink.reader

Co prawda jest to wiadomość jeszcze nie dotycząca naszego rynku, ale być może już wkrótce się to zmieni. Wszyscy wyczekują na pojawienie się na naszym rynku Amazona. A wraz z nim, można spodziewać się udostępniania, od razu lub stopniowo, dodatkowych różnych usług jakie oferuje amerykański gigant. Taką usługą jest AppStore Amazona. 

Jednym z sukcesów Amazona było wprowadzenie do sprzedaży tabletu Kindle Fire. Tablet pracuje na Androidzie – można powiedzieć, że jest to autorska wersja systemu stworzona przez Amazon’a. Nim Fire ujrzał światło dzienne, Amazon uruchomił własny sklep z aplikacjami na androida – konkurencje dla Google Play oraz AppStore Apple’a. [Continue Reading...]

Własnie przed kilkoma minutami Nexto poinformowało na facebookowym profilu o udostępnieniu swojej aplikacji w App Store  Apple’a. Wkrótce przedstawię Wam dokładny opis aplikacji Nexto i jej funkcjonowanie – na Androidzie jak i iOS-e. 

Zabieram się za instalowanie.