Currently viewing the category: "Czytniki, Tablety"

Całkiem niedawno wspominałem o pogłoskach na temat nowego tabletu Amazona. A plotek na ten temat coraz więcej. Najnowsze plotki głoszą, że Amazon pracuje nie nad jednym, a nad dwoma nowymi tabletami – 7 i 10 calowymi, czyli następcą obecnego tabletu Amazona – Kindle Fire oraz zupełnie nową konstrukcją.

Bardzo możliwe, że już pod koniec tego miesiąca będzie miała miejsce premiera nowego 7-calowego tabletu, a w drugiej połowie roku jego 10 calowego brata. Na razie ciężko cokolwiek powiedzieć o specyfikacji urządzeń, niemniej Amazon ma twardy orzech do zgryzienia… na rynku tabletów robi się coraz ciaśniej i nie ma żadnej gwarancji, że nowe tablety odniosą taki sukces jak obecny Kindle Fire.

the-verge-iconia-tab-a110

fot. The Verge

W czasie targów Computex Taipei Acer zaprezentował nowy tablet  Iconia Tab A110. Prezentacja ta jednak odbyła się bez wielkiego show, po cichutku.. Na pierwszy rzut oka, ot kolejny 7 calowy tablet z Androidem 4.0 i procesorem Tegra 3. Ale… No właśnie.

Jak donosi ekipa The Verge, po bliższym zapoznaniu z nowym tabletem Acera, okazuje się, że cechuje się naprawdę niezłymi parametrami pracy, do tego w testach plasował się tuż za tabletem Asusa Transformer Prime. 

Pikanterii dodaje fakt, że tablet ten ma kosztować poniżej 200$ – co w zestawieniu z dobrymi osiągami czyni z niego naprawdę groźnego konkurenta dla tabletu Kindle Fire.

Pełna relacja The Verge z spotkania z nowym Acerem: The Verge – Acer Iconia Tab A110

Na rynku pojawiły sie plotki o domniemanej premierze nowego tabletu Amazona w 3 kwartale tego roku. Nowy Kindle Fire miałby mieć ekran o przekątnej 10,1″ – tym samym stając się bezpośrednim konkurentem iPada czy chociażby Samsunga Galaxy Tab 10.1. Zagrożenie dla konkurencji jest tym większe, iż obecnie będący w sprzedaży Kindle Fire z ekranem 7″ odniósł ogromny sukces rynkowy, stając sie przykładowo numerem jeden na amerykańskim rynku wśród tabletów z systemem Android. Warto jednak dodać, zastosowany system został niemal całkowicie zmieniony przez Amazona. 

Jak podaje serwis Digitimes debiut nowego tabletu Amazonu miałby mieć miejsce 2w 3 kwartale tego roku. Niestety, najciekawszych informacji, czyli parametrów technicznych, jak na ten moment brak, poza tym, że urządzenie ma posiadać 4 rdzeniowy procesor.