Currently viewing the category: "Czytniki, Programy"

Całkiem niedawno wspominałem o pogłoskach na temat nowego tabletu Amazona. A plotek na ten temat coraz więcej. Najnowsze plotki głoszą, że Amazon pracuje nie nad jednym, a nad dwoma nowymi tabletami – 7 i 10 calowymi, czyli następcą obecnego tabletu Amazona – Kindle Fire oraz zupełnie nową konstrukcją.

Bardzo możliwe, że już pod koniec tego miesiąca będzie miała miejsce premiera nowego 7-calowego tabletu, a w drugiej połowie roku jego 10 calowego brata. Na razie ciężko cokolwiek powiedzieć o specyfikacji urządzeń, niemniej Amazon ma twardy orzech do zgryzienia… na rynku tabletów robi się coraz ciaśniej i nie ma żadnej gwarancji, że nowe tablety odniosą taki sukces jak obecny Kindle Fire.

Woblink poinformował dziś na swoim facebookowym profilu o aktulizacji swojej aplikacji na Androida. Nowa wersja oznaczona numerkiem 2.0 to nowy layout – dostosowujący aplikacje to tabletów i smartfonów, większe możliwości personalizacji czytania – wielkość czcionek, marginesy itd, obsługa multimediów oraz plików pdf, poprawienie ścieżki zakupów oraz kilka mniejszych poprawek. 

Aplikacja Woblinku jest kolejna po Nexto która w ostatnim czasie doczekała się aktualizacji. Świadczy to tylko o coraz większej dojrzałości naszego rynku e-czytelniczego, choć jeszcze dość malutkiego, z jednej strony, a z drugiej strony o zauważeniu coraz większej liczby urządzeń typu smartfon czy tablet, które mogą mieć duży wpływ na popularyzację e-książek.

A jak się sprawuje nowa aplikacja? Z pewnością to sprawdzę i przedstawię efekty testu. Aplikacja oczywiście do pobrania z Google Play.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woblink.reader